Biała Podlaska: Policjant podrobił dokument i przyjął łapówkę?

  • 4.05.2017, 20:00 (aktualizacja 04.05.2017 20:45)
  • www.slowopodlasia.pl / Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Policjant podrobił dokument i przyjął łapówkę?
Przekroczenie uprawnień, poświadczenie nieprawdy i posiadanie środka odurzającego, o popełnienie tych trzech przestępstw podejrzany jest Tomasz F., funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Policjant został aresztowany kilka dni temu. Stanowczo na jego wybryki zareagowali już przełożeni, wszczynając wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzi śledztwo dotyczące przestępstw urzędniczych i o charakterze korupcyjnym. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że dopuścił się ich Tomasz F., funkcjonariusz zatrudniony w bialskiej Komendzie Miejskiej Policji. Do ich popełnienia doszło w okresie od 1 września 2013 roku do 31 marca 2014 roku w Białej Podlaskiej.

 Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego prokurator zarzucił policjantowi popełnienie dwóch przestępstw.

– Tomasz F. podejrzany jest o przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy co do okoliczności mającej znaczenie prawne w formularzu protokołu zatrzymania osoby. Ostemplował on bowiem oryginalnymi pieczęciami Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej formularz protokołu zatrzymania osoby oraz wypełnił go nieprawdziwymi informacjami, że dokonano zatrzymania Rafała S. wraz z kwotą 40 tysięcy złotych. Następnie tak wypełniony protokół Tomasz F. przekazał Mariuszowi P. W zamian za to przyjął on od Mariusza P. korzyść majątkową w kwocie 1 tysiąca złotych – mówi prokurator Arkadiusz Jaraszek z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Dodatkowo Tomasz F. usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego. Bo w trakcie przeszukania jego mieszkania znaleziono ponad 4 g marihuany.

Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie uwzględnił wniosek prokuratora i postanowieniem z 25 kwietnia 2017 roku zastosował wobec podejrzanego funkcjonariusza policji środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jak ustaliliśmy zatrzymany funkcjonariusz poniósł już konsekwencje służbowe. - Policjant został zawieszony w obowiązkach służbowych na okres trzech miesięcy. Wszczęto także wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Wdrożone zostało również postępowanie administracyjne w sprawie zwolnienia tego funkcjonariusza ze służby w Policji – informuje kom. Wojciech Lesiuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

 Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 19.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl / Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ervin
ervin 8.05.2017, 07:07
Po braku możliwości umieszczania komentarzy widać demokrację panującą na podlasiu
Marta
Marta 6.05.2017, 12:55
Pani Moniko, nie wstyd Pani podpisywac sie pod nieprawdziwymi informacjami? Informacje z palca, mozna przekazywac swoim znajomym, a nie oszukiwac mieszkancow Bialej Podlaskiej.
marszrura
marszrura 5.05.2017, 20:10
Heh areszt za takiw coś dobre. Ciekawe czy sĄD dałby taki środek jakiemuś politujpolitykowi albo funflowi z ich skansenu. Dalej w tym krajy policjanta trakruje się jak nie powiem co...

Pozostałe