Karetka ugrzęzła w błocie, chorą dowieźli furmanką

  • 8.05.2017, 14:00 (aktualizacja 10.05.2017 13:49)
  • www.sloweopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Karetka ugrzęzła w błocie, chorą dowieźli furmanką www.naszwodzislaw.com
Ostatnie ulewy dają się we znaki, również na drogach. Zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie dojazd do posesji jest nieutwardzony. W okolicach Studzianki jadąca do pacjentki karetka pogotowia ratunkowego ugrzęzła na poboczu drogi. Do ambulansu chorą trzeba było dotransportować wozem.

Był 4 maja, gdy dyspozytor bialskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego odebrał wezwanie do pacjentki, takie jakich wiele podczas dyżuru. Załoga karetki znajdowała się na drodze pomiędzy Ortelem a Studzianką. Ambulans skręcił w drogę gruntową i wtedy okazało się, że dalsza jazda jest niemożliwa.

– Karetka ugrzęzła w błocie na poboczu drogi. Odległość do domu pacjentki była dosyć spora, a liczył się czas dotarcia. Dlatego załoga karetki musiała dojechać na miejsce prywatnym samochodem – mówi Andrzej Hałajko, zastępca dyrektora do spraw medycznych w Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

W międzyczasie unieruchomionym przez błoto ambulansem zajęli się strażacy z OSP Łomazy. Okazuje się, że to nie koniec tej historii, bo po ogólnym wywiadzie ratownicy stwierdzili, że konieczne jet przetransportowanie chorej do szpitala. Żeby po grząskiej drodze dostać się z powrotem do karetki, wybrano dosyć zapomniany, ale jak się okazuje w tej sytuacji niezawodny środek transportu. Pacjentkę do ambulansu dowieziono furmanką.

Osoba chora na wozie konnym została przywieziona do ambulansu, który w międzyczasie został wyciągnięty z błota i przygotowany do transportu. Nie było z tego powodu żadnych opóźnień w przetransportowaniu chorej do szpitala, a co najważniejsze, niezagrożone było życie i zdrowie pacjentki zauważa dyrektor Hałajko.

Jak słyszymy w bialskim pogotowiu, podobne sytuacje zdarzają się sporadycznie, ale kiedy ratownicy nie mogą dotrzeć do pacjenta, ważne jest sprawne działanie i pomoc innych służb lub po prostu mieszkańców.

Zdjęcie przykładowe, źródło: www.naszwlodzislaw.com

Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu Słowa nr 19.

Monika Pawluk

www.sloweopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
miki1989
miki1989 25.05.2017, 08:50
ten sam problem jest w Hołodnicy,a wójt tylko obiecuje..

Pozostałe