Miejskie kąpielisko zbiera lajki

  • 12.05.2017, 12:29 (aktualizacja 12.05.2017 14:58)
  • W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Miejskie kąpielisko zbiera lajki UM Radzyń Podlaski
Miasto ma zbiornik wodny, jednak nie ma kąpieliska. Co pewien czas temat wraca na forum dyskusji publicznej, ale niewiele z tego wynika. Teraz powstał na Facebooku fanpage inicjatywy "Zalew w Radzyniu Podlaskim".

Na stworzenie profilu na Facebooku zdecydował się Michał Maliszewski, który w Radzyniu prowadzi portal informacyjny. – Wiele osób przy różnych okazjach pytało mnie, czy w samorządzie mówi się coś na temat stworzenia kąpieliska w Radzyniu Podlaskim. Mamy tu wprawdzie krytą pływalnię, ale mieszkańcom zależy na letniej rekreacji nad wodą – mówi Maliszewski.

Tysiąc polubień w miesiąc

Po kolejnych kierowanych pod jego adresem pytaniach na temat zagospodarowania na cele wypoczynku istniejącego zbiornika miejskiego, postanowił sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zainteresowanie tematem wśród mieszkańców Radzynia. – To była spontaniczna decyzja. Zdecydowałem wywołać dyskusję w internecie i stworzyłem profil na Facebooku. Obecnie ma już ponad 1000 polubień, a powstał w kwietniu – mówi Maliszewski.

Większość odwiedzających go internautów chciałoby w Radzyniu korzystać z kąpieliska pod chmurką. "Jestem całym sercem za. Pamiętam czasy, kiedy sama tam pływałam i niech miasto w końcu zrozumie, że nie tylko wędkarze się liczą, ale rodzinny czas spędzony nad wodą z dziećmi, rekreacja, wypoczynek na świeżym powietrzu, i myślę, że zysk finansowy też by był, bo skoro jeździmy do Firleja czy innych miejscowości, gdzie jest akwen wodny, i zostawiamy tam pieniążki, to lepiej zostawić je we własnym mieście, a i ludzie z okolicznych miejscowości, które nie mają dostępu do tego typu atrakcji, też by tu przyjeżdżali i zostawiali pieniądze u nas. Więc i aspekt rekreacyjny, i finansowy w jednym, czas, żeby władze miasta nad tym pomyślały" – pisze pani Marzena.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 19.

Joanna Danielewicz

 

W Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Poinformuj nas, nagłośnimy temat │redakcja@slowopodlasia.pl
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe