Fotograficzna rywalizacja na półmetku

  • 20.06.2017, 13:05 (aktualizacja 20.06.2017 15:27)
  • Polub nas na Facebooku
Fotograficzna rywalizacja na półmetku
Program PhotoRace jest już na półmetku. Na łamach papierowego wydania "Słowa" informowaliśmy, jak przebiegały kolejne etapy konkursu. Zawodnicy, którzy zostali wyłonieni za pomocą e-castingu, walczą o tytuł Photo Master i co tydzień wykonują zadania, które zaproponują im organizatorzy. Są to sesje fotograficzne na zadane tematy. Zapraszamy do relacji z kolejnego odcinka.

Tym razem z programem pożegnała się Magdalena Żuk. Pomimo zdobycia większej ilości głosów internautów Magdalena nie poradziła sobie z presją czasu i nie wykonała zleconego zadania w wyznaczonym czasie.

W konsekwencji to Igor Lewicki po raz 2 bezpiecznie powrócił do gry. 5 odcinek programu wyjątkowo zrealizowano w Szkole Tańca ZAMEK A&W Rozwałka, głównego organizatora fotograficznego wyścigu. Prace wykonane pod hasłem "Za mundurem panny sznurem" po raz kolejny zachwyciły jury.

Gościem specjalnym odcinka zasiadającym przy panelu jurorskim był tym razem nasz redakcyjny kolega Adam Trochimiuk. Organizatorzy wybrali go, bo jak mówią, to niekwestionowany autorytet w dziedzinie fotografii. Według niego najlepszą pracą odcinka była fotografia Lewickiego zrealizowana w bialskim Zakładzie Karnym.

Do strefy zagrożenia trafiła po raz drugi Katarzyna Olesiejuk oraz bezpieczna do tej pory Gabriela Prokopiuk. Premierowy odcinek dziś (20 kwietnia) o godz. 20 w telewizji MAGNES.TV.

Photo Race – Fotograficzny Wyścig to pierwsza tego typu inicjatywa w mieście. – Program ma na celu zwrócenie uwagi na dziedzinę fotografii, która pozostaje w cieniu innych form sztuki i wyrazu artystycznego – tłumaczą organizatorzy przedsięwzięcia Anna Stolarczuk, Maria Kwitek i Cezary Kirczuk.

Prace młodych sympatyków fotografii oceniało jury w składzie: Patrycja Konarska, Tomasz Rzeczkowski i Adam Paluch. Co tydzień dwie osoby trafiać będą do strefy zagrożenia, i o tym, kto zostanie w programie, zdecydują internauci.

Młodzi fotograficy walczą o atrakcyjne nagrody. Główną z nich będzie możliwość wzięcia udziału w specjalistycznych warsztatach fotograficznych prowadzonych pod okiem wybitnych specjalistów ufundowanych przez studio fotograficzne Fotos SC, mieszczące się przy ul. Ciasnej 1. Zwycięzca programu otrzyma też statuetkę "Kryształowy obiektyw", tytuł Photo Master 2017 oraz indywidualną autorską wystawę zdjęć.

Organizatorem głównym jest Szkoła Tańca A&W Rozwałka Biała Podlaska. Relacje z sesji będzie można oglądać w telewizji Magnes TV w każdy poniedziałek o godz. 20. Więcej szczegółów znajdziecie można znaleźć na Facebooku Photo Race.

 

(jd)

Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe