W Misiach będą lepić pierogi

  • 4.07.2017, 10:17 (aktualizacja 05.07.2017 11:46)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
W Misiach będą lepić pierogi
Jedna z najmłodszych organizacji pozarządowych z obszaru gminy Międzyrzec Podlaski – Stowarzyszenie Przyjazne Misie – pozyskała dotację na realizację projektu kulinarnego. To już kolejna inicjatywa stowarzyszenia, która w ostatnich miesiącach została doceniona w ogólnopolskim konkursie.

Stowarzyszenie uzyskało 5 tys zł w ogólnopolskim konkursie grantowym Potrafisz Polsko. Organizatorzy spośród kilkuset nadesłanych wniosków przyznali dofinansowanie na realizację 49 najciekawszych i najbardziej pożytecznych społecznie, ich zdaniem, projektów z obszaru całej Polski. Stowarzyszenie z Miś przygotowało innowacyjny pomysł zorganizowania stoiska dożynkowego. Swój pomysł zaprezentują podczas najbliższych gminnych dożynek, które odbędą się w Puchaczach.

– W zaaranżowanej wiejskiej izbie z piecem z fajerkami wolontariusze stowarzyszenia w strojach odnoszących się do tradycji ludowej zaprezentują na żywo, jak powstają pierogi – od przygotowania ciasta, różnych farszów, poprzez lepienie, gotowanie oraz przygotowanie okrasy, aż do wystawienia ich na biesiadny stół z przeznaczeniem do degustacji i konkursu na "Pieroga roku". Uczestnicy dożynek wybiorą pieroga z najlepszym farszem – mówi Małgorzata Matejek, prezes Stowarzyszenia Przyjazne Misie. Przy stoisku ustawione będą puszki, do których wrzucane będą pieniądze. Wygra ten smakołyk, który uzbiera największą ilość pieniędzy. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na cel społeczny. W ramach pozyskanej dotacji stowarzyszenie będzie miało możliwość zakupu strojów tradycyjnych, ale także maskotki, która będzie promowała jego działalność.

Stowarzyszenie Przyjazne Misie jest najmłodszym z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Działa od 29 marca i należy do niego już około 20 osób. Choć nieformalnie społeczność tej miejscowości już od jakiegoś czasu wykazywała chęć działania. – Zaczęło się od dożynek w ubiegłym roku, działaliśmy nieformalnie. Ale uznaliśmy, że warto te działania sformalizować i zachęcać ludzi do działania – uważa Matejek.

Warto przypomnieć, że Stowarzyszenie Przyjazne Misie pozyskało niedawno dotację w ramach funduszy europejskich pod hasłem "Wakacyjne zabawy naszych babć, mam i dzieci". W siedzibie stowarzyszenia zorganizowany zostanie tydzień zabaw dla dzieci, a wśród nich warsztaty plastyczne, kulinarne i udzielania pierwszej pomocy.

(mp)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe