BIAŁA PODLASKA: Stadion i zadaszony amfiteatr coraz bliżej

  • 4.08.2017, 15:06 (aktualizacja 06.08.2017 00:12)
  • Polub nas na Facebooku
BIAŁA PODLASKA: Stadion i zadaszony amfiteatr coraz bliżej
Miasto ogłosiło przetargi na dwie ważne inwestycje. Poszukiwani są inwestorzy, którzy wykonają zadaszenie amfiteatru oraz rozpoczną przebudowę stadionu. Prace mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Pod koniec lipca miasto ogłosiło przetarg na przebudowę stadionu. Pierwszy etap tej inwestycji zakłada m.in. rozbiórkę istniejącej trybuny wschodniej, budynków, utwardzeń, infrastruktury i innych elementów pozostających w kolizji z zamierzeniami projektowymi. Po wykonaniu prac przygotowawczych i rozbiórkowych planowana jest budowa nowej trybuny głównej i pomieszczeń użytkowych, które będą zlokalizowane pod nią, obudowa stadionu, parkingów, dojazdów, budowa hali sportowej o wymiarach ok 45x25 m. Projektowana jest również przebudowa płyty boiska.

Kibice i zawodnicy będą mieli gdzie zaparkować swoje auta, ale znajdą się też miejsca dla autokarów. Parking północny liczył będzie ich 117, a w czasie meczów 6 wydzielonych dla wozów technicznych. Parking południowy to kolejne 94 miejsca. Parking wschodni liczył będzie natomiast 37 miejsc w tym 5 dla niepełnosprawnych. Parking zachodni przewiduje 4 miejsca dla autokarów kibiców gości.

Pierwsze prace mają rozpocząć się niedługo po rozstrzygnięciu przetargu. Do wiosny miasto chce wykonać m.in. niwelację trybuny zachodniej, przygotowanie placu budowy, wywiezienie gruzu i stworzenie parkingu.

Zadaszony amfiteatr miasto planuje pokazać bialczanom na przyszłoroczne dni patrona, a więc czasu na realizację inwestycji jest coraz mniej. 2 sierpnia ogłoszony został przetarg, jednak przygotowania do rozpoczęcia przebudowy trwają już od dłuższego czasu. – Musieliśmy uzgodnić z twórcą amfiteatru, który posiada prawa autorskie do całego obiektu, kwestię zadaszenia i jak to będzie rozwiązane. Mam nadzieję, że przetarg wyłoni wykonawcę, a ten jeszcze w tym roku rozpocznie prace – mówi prezydent Dariusz Stefaniuk.

A te nie ograniczą się jedynie do budowy zadaszenia. Co jeszcze obejmą? – Nowe siedziska, zaplecze dla artystów, rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, garderoby. Projekt będzie spełniał oczekiwania tych, którzy oglądają i tych, którzy występujących artystów. Myślę, że wydłuży się sezon wystąpień, spektakli i koncertów – wylicza Stefaniuk.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa nr 32.

(jd)

Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe