Sukces Pauliny w Berlinie

  • 11.10.2017, 08:17
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Sukces Pauliny w Berlinie

Paulina Sobczak, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Międzyrzecu Podlaskim, została laureatką międzynarodowego konkursu literackiego.

Tegoroczną edycję konkursu "Młodzież pisze wiersze" (niem. "Jugend schreibt Gedichte") ogłoszono wiosną 2017 r. Uczestniczyli w nim uczniowie z Polski, Niemiec i Luksemburga. Spośród nadesłanych wierszy i tłumaczeń, 12-osobowe jury pod przewodnictwem pisarki Doroty Danielewicz-Kerski wyłoniło 32 laureatów. Konkurencja była duża, ale jury doceniło talent literacki młodej międzyrzeczanki i przyznało Paulinie Sobczuk drugie miejsce w kategorii "wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez młodzież mieszkającą w Polsce, do lat 14". Uczennica klasy Vs nagrodzona została za wiersz pt. "Przepis na dobrego człowieka". Opiekunem literackim Pauliny była Izabela Włodarczyk. Publiczna prezentacja nagrodzonych prac odbędzie się 18 listopada w Berlinie.

To niejedyny sukces literacki uczniów ZPO nr 3. W tegorocznym XXI Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA 2017 pod patronatem prezydenta Bielska-Białej, jury (w składzie: Tomasz Jastrun, Jan Picheta, Juliusz Wątroba i Irena Edelman) doceniło młodziutkich twórców grupy poetyckiej Zefirek z klas czwartych i piątych szkoły podstawowej. W kategorii prozy nagrodzeni zostali: Julia Parafiniuk z kl. IV, Eryk Waszczuk kl. IVa i Paulina Sobczak kl. Vs.

W kategorii poezji już po raz drugi w tym konkursie dostrzeżono i nagrodzono utwory dziewcząt z klasy Vp – Anny Siłki i Małgorzaty Chodyki. Uhonorowana została też Oliwia Ciechanowicz z klasy IVs.

(mp)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe