W Holi promowali aktywny tryb życia

  • 12.10.2017, 10:01 (aktualizacja 12.10.2017 10:04)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
W Holi promowali aktywny tryb życia

To była gratka dla miłośników aktywnego spędzania czasu. W miejscowości Hola koło Białej Podlaskiej 30 września odbył się pierwszy Leśny Bieg po Zdrowie. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Pomysł na leśne biegi zrodził się kilka lat temu. Organizatorzy już wcześniej biegali w Holi, ale było to bardziej zamknięte spotkanie klubowe. Zdecydowano, że trzeba zrobić coś dla mieszkańców gminy, by się z nimi zintegrować. Dzięki uprzejmości władz gminy pozyskano pieniądze na sfinansowanie imprezy. Trasa obejmowała tereny leśne w okolicy Holi. Oprócz klasycznego biegu na dystansie 6 km, odbył się też bieg z kijkami. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Dla nich przygotowano krótki bieg na dystansie 800 m.

Organizatorzy byli zaskoczeni bardzo dużym zainteresowaniem. – W zawodach wzięło udział około 200 osób. Najwięcej zawodników przybyło oczywiście z Białej Podlaskiej i okolic, ale także z Platerowa, Łosic czy nawet Białorusi – mówi Dariusz Trębicki, organizator zawodów z klubu Biała Biega.

Impreza według wstępnych zapowiedzi będzie kontynuowana w przyszłych latach. To jednak nie koniec imprez promujących aktywny tryb życia. W minioną sobotę 7 października odbył się Bieg na Szpilkach, podczas którego zbierano pieniądze dla stowarzyszenia Wspólny Świat, a 28 października odbędzie się Drugi Nocny Bieg na Lotnisku pod hasłem "Bohaterskich Lotników Podlasia". To swego rodzaju upamiętnienie bohaterów pochodzących z naszego regionu. Organizatorzy spodziewają się nawet 450 uczestników. – Chcielibyśmy jeszcze w grudniu zorganizować bieg charytatywny w parku Radziwiłłowskim. Mikołaj będzie zbierał prezenty, które będziemy chcieli później przekazać do domu dziecka – dodaje Trębicki.

Dla czytelników "Słowa Podlasia" mamy niespodziankę. Wśród osób, które wypełnią zamieszczony w nowym numerze specjalny kupon i dostarczą go do naszej redakcji pocztą lub osobiście do 19 października do godziny 14, wylosujemy dwa pakiety startowe II Nocnego Biegu na Lotnisku od Klubu Biegacza Biała Biega.

Maciej Maciejuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe