Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 10:23
Reklama

Powiat bialski

Paszkiewicz i Kinsella byli najlepsi w Biegu Sapiehów
Paszkiewicz i Kinsella byli najlepsi w Biegu Sapiehów

Izabela Paszkiewicz (Terespol/KB Szuracz Terespol) i John Kinsella (Parczew/Limerick Running) byli najlepsi w „Piekielnej Kodeńskiej Piętnastce”, jak nazywany jest ze względu na wysoką temperaturę panującą zazwyczaj podczas zawodów Bieg Sapiehów w Kodniu, ze startem przed Bazyliką Św. Anny.

Wczoraj, 14:07
Poszukują lekarzy do nowej przychodni w Kobylanach
Poszukują lekarzy do nowej przychodni w Kobylanach

W gminie Terespol realizowanych jest wiele ważnych inwestycji. Trwają prace końcowe przy budowie przychodni w Kobylanach. Obecnie są poszukiwani lekarze mający prowadzić utworzone gabinety lekarskie. Została ukończona przebudowa stanicy w tej miejscowości, dzięki temu powstało miejsce, gdzie będą odbywać się kameralne występy zespołów artystycznych. Rozpoczęły się też prace przy budowie dróg w centrum Kobylan oraz na odcinku Małaszewicze-Podolanka oraz w Małaszewiczach Małych.

06.08.2022 15:00
„Piekielna Kodeńska Piętnastka” już w sobotę 6 sierpnia
„Piekielna Kodeńska Piętnastka” już w sobotę 6 sierpnia

Zgodnie z tradycją w pierwszą sobotę sierpnia czeka nas w Kodniu Bieg Sapiehów, pod patronatem „Słowa Podlasia”. Obok biegu głównego na dystansie 15 kilometrów zaplanowane zostały również zawody nordic walking „Marsz nad Bugiem” na 5 km oraz Mały Bieg Sapiehów i Bieg Przedszkolaków.

05.08.2022 12:31
Odsłonią mural na kinie i upamiętnią historyczną bitwę
Odsłonią mural na kinie i upamiętnią historyczną bitwę

Władze gminy oraz miejscowy ośrodek kultury zapraszają do udziału w uroczystości, upamiętniającej bitwę pod Wisznicami z 1920 roku. Jednym z elementów będzie odsłonięcie muralu na wisznickim kinie oraz piknik z wieloma atrakcjami.

05.08.2022 10:53
Wyruszą rowerami śladami Józefa Ignacego Kraszewskiego
Wyruszą rowerami śladami Józefa Ignacego Kraszewskiego

Przed nami XI Powiatowy Rajd Rowerowy im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, który odbędzie się 6 sierpnia. Organizatorami są Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, wójt gminy Sosnówka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce.

05.08.2022 09:32
Dni Sławatycz to czas wystrzałowej zabawy. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Dni Sławatycz to czas wystrzałowej zabawy. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Na sławatyckiej scenie wystąpiły tak znane zespoły jak Róże Europy czy Golden Life oraz Future Folk. Nie zabrakło też prezentacji lokalnych artystów – Janusza Pruniewicza, Elżbiety Gruszkowskiej i Izabeli Jaszczuk oraz gości z Ukrainy – grupy Mołodyczki. Dni Sławatycz połączono z jubileuszem 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.

04.08.2022 18:47
Znamy obszary zdegradowane w gminie Łomazy. Będzie rewitalizacja
Znamy obszary zdegradowane w gminie Łomazy. Będzie rewitalizacja

Od 8 czerwca do 8 lipca trwały konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego w gminie Łomazy. Na ostatniej sesji rada gminy przegłosowała 2 uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji oraz uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Łomazy na lata 2023-2030. Ma to otworzyć drogę do dalszych działań, mających na celu dalszą rewitalizację gminy.

04.08.2022 15:30
Lubisz tańczyć pod chmurką? Wstąp na potańcówkę do Łomaz
Lubisz tańczyć pod chmurką? Wstąp na potańcówkę do Łomaz

Już w ten weekend 7 sierpnia w łomaskim parku wybrzmiewać będzie muzyka, a nogi same poderwą się do tańca. Każdy może wziąć udział w Łomaskiej Potańcówce Pod Gwiazdami, która została przełożona z 31 lipca na najbliższą niedzielę.

04.08.2022 15:15
Jerzy Czyżewski: Realizujemy strategię dotyczącą budowy dróg
Jerzy Czyżewski: Realizujemy strategię dotyczącą budowy dróg

Gmina Łomazy poinformowała w tym tygodniu, że jeszcze w tym roku wspólnie z Powiatem Bialskim zostanie wykonany remont drogi powiatowej biegnącej z Łomaz do Jusaków-Zarzeki. Na ok. 1,5-kilometrowym odcinku rozpoczynającym się od stadionu sportowego od kilku lat jest zapadnięty asfalt, a przepusty wymagają pilnego remontu. Trwa też budowa ul. Kirkuckiej i modernizacja ul. Małobrzeskiej i Budzyń w Łomazach. Mieszkańcy gminy pytają, czy planowane są inwestycje drogowe również poza miejscowością gminną, bo niektórzy czekają już kilka lat. Wójt opowiada, że w pierwszej kolejności są rozpoczynane inwestycje, na które zostały wykonane dokumentacje projektowe.

04.08.2022 14:57
Dogadali się w sprawie dębu Alojzy, ale GDDKiA skargi nie wycofa
Dogadali się w sprawie dębu Alojzy, ale GDDKiA skargi nie wycofa

Samorząd uzgodnił z wykonawcą autostrady A2 kwestię, dotyczącą przebiegu trasy przez miejscowość Łuniew. Tam przeszkodą w budowie jednej z dróg lokalnych był pomnik przyrody, dąb Alojzy, który według GDDKiA nie powinien być objęty taką ochroną. Drzewo ostatecznie pozostanie na swoim miejscu, a wykonawca wspólnie z gminą porozumieli się w sprawie projektu oraz zabiegów pielęgnacyjnych dębu. Nie oznacza to jednak, że GDDKiA wycofa swoją skargę do WSA, dotyczącą uchwały rady gminy o ustanowieniu drzewa pomnikiem przyrody.

04.08.2022 12:15
Wiedzą, jak wykorzystać wolny czas. Łomascy seniorzy zwiedzili Roztocze
Wiedzą, jak wykorzystać wolny czas. Łomascy seniorzy zwiedzili Roztocze

Emerytura to doskonały czas na nadrabianie zaległości i podróżowanie. Z takiego założenia wyszli również uczestnicy klubu seniora, działającego na terenie gminy Łomazy. Wybrali się na ostatnią w ramach projektu wycieczkę na Roztocze.

03.08.2022 14:30
Mieszkańcy Łomaz wkrótce pojadą po nowej drodze
Mieszkańcy Łomaz wkrótce pojadą po nowej drodze

Gmina Łomazy szykuje się do kolejnej drogowej inwestycji. Tym razem zostanie zmodernizowana droga powiatowa nr 1081L na odcinku Łomazy – Jusaki-Zarzeka. – Jesteśmy po procedurze przetargowej na wyłonienie wykonawcy. Prace zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku – przekazuje wójt Jerzy Czyżewski.

03.08.2022 11:00
Moc nadbużańskich ziół. Janowska impreza z roślinami w roli głównej
Moc nadbużańskich ziół. Janowska impreza z roślinami w roli głównej

Na cały dzień centrum Janowa Podlaskiego zamieniło się w niesamowite miejsce, pełne nadbużańskich ziół i kwiatów. Przy stoiskach specjalistki i specjaliści od kulinariów i ziołolecznictwa przekazywali wiedzę na temat nieocenionych właściwości roślin z łąk i przydomowych ogrodów. Można było zaopatrzyć się w wyjątkowe rękodzieło prosto od lokalnych artystów oraz pierwszej jakości regionalne produkty. Tak wyglądało „Janowskie święto ziół”, którego patronem medialnym było Słowo Podlasia.

03.08.2022 07:15    1
Ekologiczne inwestycje z dofinansowaniem BOŚ w Łomazach
Ekologiczne inwestycje z dofinansowaniem BOŚ w Łomazach

Gmina Łomazy, jako pierwsza gmina w województwie lubelskim i szósta w Polsce podpisała porozumienie z Bankiem Ochrony Środowiska dotyczące współpracy w realizacji projektów proekologicznych. Dzięki temu ma szansę na 90-procentowe dofinansowanie kosztów dokumentacji technicznej w ramach inwestycji eko.

03.08.2022 06:00
Niezapomniana potańcówka. Tęgie Chłopy porwały na parkiet tłum!
Niezapomniana potańcówka. Tęgie Chłopy porwały na parkiet tłum!

Niepowtarzalna atmosfera i klimat dawnych lat towarzyszył uczestnikom potańcówki w Zaściankach. Do tańca zagrała kapela Tęgie Chłopy, a wesołym pląsom poddali się młodsi i starsi. Wszystko za sprawą wyjątkowego projektu, który już po raz drugi realizuje miejscowy ośrodek kultury. A przed nami kolejne taneczne spotkania!

02.08.2022 13:56    1
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Cyber MarianTreść komentarza: Jakby był kabaret Neo-nówka to bym przyjechał a tak lipa.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 15:21Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: LiquidoTreść komentarza: Też miałam ten Lanimes, on jest bardzo spoko na świeże rozstępy ;)Data dodania komentarza: 07.08.2022, 15:11Źródło komentarza: Krem na rozstępy - jaki krem wybrać?Autor komentarza: VikaTreść komentarza: Z rozstępami nie ma co czekać, dlaego fajnie że są na nie dobre kremy które mogą zauważalnie pomócData dodania komentarza: 07.08.2022, 14:38Źródło komentarza: Krem na rozstępy - jaki krem wybrać?Autor komentarza: habra matanzaTreść komentarza:   MOVIES MOVIES MOVIES MOVIESData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:06Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:01Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknikAutor komentarza: habra matanzaTreść komentarza: https://c.mi.com/thread-4122892-1-0.html https://www.marathondesgrandscrus.com/profile/one-piece-film-red-watch-free-online-streaming/profile https://sway.office.com/piMNd04bHRAxQkRp https://sway.office.com/EAN43QJCfGXdKqKCData dodania komentarza: 07.08.2022, 03:00Źródło komentarza: Wystrzałowa impreza w Terespolu! Będą koncerty i wojskowy piknik
Reklama
Reklama