Puchar Polski na 1/4 mili w Białej Podlaskiej

  • 17.03.2017, 14:33 (aktualizacja 08.05.2017 12:33)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Puchar Polski na 1/4 mili w Białej Podlaskiej
W dniach 6-7 maja na byłym lotnisku w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych. To pierwsza od wielu lat oficjalna impreza wyścigów na 1/4 mili rangi mistrzowskiej pod opieką Polskiego Związku Motoryzacyjnego.

Co będzie można zobaczyć podczas majowego weekendu? Wspaniałe auta, które poniżej 1,5 sekundy osiągają prędkość do 100 km/h. Odbędzie się również trening driftu wraz z drift taxi, kino plenerowe dla dzieci i strefa dla najmłodszych. Będzie można zobaczyć stare samochody oraz motocykle, które nie będą brały udziału w wyścigach. Organizatorzy zapowiedzieli też konkurs na najładniej stuningowany samochód czy pokaz ratownictwa drogowego. – Chcemy, by impreza była przygotowana perfekcyjnie pod każdym względem – zapowiada Tomasz Jankowski, główny organizator z Warsaw Speed Team.

Imprezę poprowadzi Patryk Mikiciuk, specjalista od pojazdów zabytkowych w TVN Turbo. To człowiek o dużej wiedzy, z wielką pasją samochodową. – Chcemy, aby bialczanie, oprócz obejrzenia dynamicznych wyścigów, mogli miło spędzić czas z rodzinami w ten majowy weekend. To będzie także ich święto. Dołożymy wszelki starań, by tak się stało – dodaje współorganizator Jarosław Iwaniuk ze Wschodniego Konsorcjum Eventowego.

Warsaw Speed Team to organizacja od wielu lat zajmująca się sportem motoryzacyjnym. Członkowie to prawdziwi pasjonaci z "benzyną zamiast krwi". Pierwsze zawody na 1/4 mili zorganizowali w 2007 roku. W tym samym czasie zorganizowano jeden z pierwszych w Polsce imprez pod szyldem Time Attack. Do 2013 r. przeprowadziła 5 pełnych cykli serii 1/4 mili oraz 7 cykli Time Attack. To aż 70 imprez. Członkowie zespołu zbierali doświadczenie jako organizatorzy, ale także zawodnicy, jeżdżąc na imprezy w Polsce i za granicą. Współorganizatorem imprezy jest stowarzyszenie PRORACE.

Więcej informacji na temat wydarzenia i zakupu biletów w najbliższych wydaniach "Słowa". – Jeśli chcesz z nami budować te wspaniałe wydarzenie, chcesz się pokazać na imprezie, pochwalić swoimi produktami czy usługami, zapraszamy do współpracy. Skontaktuj się z nami pod nr. tel. 504 277 690 – zachęcają organizatorzy.

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent miasta Dariusz Stefaniuk.

 

Maciej Maciejuk

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ewelina
ewelina 30.04.2017, 18:48
Gdzie mozna zakupic bilety?
Aniqa
Aniqa 20.03.2017, 05:51
Ciekawe po ile bilety na te balety????

Pozostałe