Wirowali na parkiecie prawie zawodowo

  • 24.04.2017, 21:11 (aktualizacja 26.04.2017 15:26)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
 Wirowali na parkiecie prawie zawodowo
Dziewięćdziesięciu czterech tancerzy zmierzyło się w Otwartym Turnieju Tańca Towarzyskiego Par Początkujących. Na parkiecie spotkały się pary i soliści z Kąkolewnicy, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Łomaz Rossosza i Radzynia Podlaskiego.

- To specyficzny turniej, podczas którego wszyscy są wygranymi. Każda para, każdy solista otrzymuje na koniec dyplom i puchar. Nie klasyfikujemy tu tancerzy, tak jak na profesjonalnych zawodach. Na zdobywanie miejsc na podium przyjdzie jeszcze dla nich czas. Najważniejsze żeby te dzieci tańczyły i się prezentowały, o to chodzi w tym turnieju – mówi Stanisław Juszczyk, właściciel szkoły tańca Amigo Dance, współorganizatora imprezy, która w Kąkolewnicy odbyła się już po raz piąty.

 Młode taneczne talenty oceniało trzyosobowe jury: Elżbieta Juszczyk (Amigo Dance) – przewodnicząca komisji oraz Anna Łobacz, trener tańca z Komarówki Podlaskiej i Milena Rzewuska, trener i była tancerka międzyrzeckiego klubu tańca Iskra i bialskiej szkoły Amigo Dance.

- Takie konkursy, nawet dla bardzo początkujących tancerzy są niezmiernie ważne. Uczą obycia na parkiecie, umiejętności prezentacji i przełamania nieśmiałości. Poza tym dla tych młodych ludzi to bardzo ważne, by móc zaprezentować swoje umiejętności, przed szerszą publiką. To dla nich motywacja do pracy na zajęciach – mówi Elżbieta Juszczyk, która wraz z mężem całe zawodowe życie związała z tańcem towarzyskim i szkoleniem dzieci i młodzieży.

Na tegorocznym turnieju rozegranym w hali sportowej Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy zaprezentowało się 94 tancerzy ze szkół tańca Iskra w Międzyrzecu Podlaskim, Diament w Komarówce Podlaskiej, tancerze szkoły tańca Amigo Dance z Kąkolewnicy, Łomaz, Białej Podlaskiej, Rossosza, Łukowa, oraz tancerze z Radzynia Podlaskiego, reprezentujący Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Lublinie.

Tancerze prezentowali się w kategoriach wiekowych, a ich umiejętności poddane zostały ocenie. Na koniec wszyscy zostali nagrodzeni. – Nie wyłaniamy jednoznacznie zwycięzców, to są jeszcze małe dzieci, stawiające pierwsze kroki na parkiecie. Dlatego w kat. wiekowej do lat 7-miu wszyscy zdobyli pierwsze miejsce, a w kat. starszych tancerze symbolicznie zajmowali pierwsze lub drugie miejsca. Nikt nie czuł się niedoceniony – wyjaśnia taktykę oceniania Stanisław Juszczyk.

 

Dyplomy i puchary wręczała Bożena Adamowicz, dyrektor kąkolewnickiego GOK i Krzysztof Grzeszyk, wiceprzewodniczący rady gminy.

 

Turniej w Kąkolewnicy wraz z Amigo Dance zorganizował kąkolewnicki GOK przy współudziale ZO. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Powiat Radzyński.

Joanna Danielewicz

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (35)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe