Zbierają na mobilne miasteczko ruchu drogowego

  • 12.05.2017, 10:41 (aktualizacja 12.05.2017 15:00)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Zbierają na mobilne miasteczko ruchu drogowego
Uczniowie z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie proszą o wsparcie ich akcji. Potrzeba 30 tys. zł, aby mogli szkolić się w bezpiecznym poruszaniu się po drogach. A nie mają jeszcze nawet jednej trzeciej tej kwoty.

Mobilne miasteczko ruchu drogowego pozwala ćwiczyć zasady poruszania się po drogach w praktyce. Marzą o tym dziewczęta i chłopcy z ZSzW w Huszlewie. Po opanowaniu wiedzy i wkuciu przepisów chcieliby przetestować umiejętności w bezpiecznych warunkach. Ewelina Ilczuk, nauczycielka koordynująca akcję zbiórki funduszy, zauważa, że takie rozwiązanie uatrakcyjni zajęcia z udziałem młodych ludzi. – Na razie odzew jest niewielki. Zwróciliśmy się do wielu firm i czekamy na wpłaty. Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej akcji – mówi pani Ewelina.

Uczniowie z zapałem włączyli się i kwestowali podczas Jarmarku Wielkanocnego w Łosicach. Zapytani, dlaczego tak im zależy, odpowiedzieli zgodnie: – Proszę pani, w takim miasteczku są skrzyżowania ze światłami, a my przecież w Huszlewie nie mamy takich miejsc.

Projekt w ramach działającej w szkole Pracowni Orange przewiduje zakup mobilnego miasteczka oraz przeprowadzenie warsztatów z przepisów ruchu drogowego, naukę jazdy rowerem oraz Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zbiórka odbywa się poprzez stronę internetową www.kilometrydobra.pl, na której można znaleźć więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia. Pieniądze można także wpłacać na konto nr 58 8038 0007 0010 7157 2000 0010 w Banku Spółdzielczym w Łosicach.

Beata Malczuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe