Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 24 maja 2022 16:40
Reklama

Łosice

Jedenaście goli piłkarzy Victorii! Awans ŁDK Łosice
Jedenaście goli piłkarzy Victorii! Awans ŁDK Łosice

Mnóstwo bramek padło w kolejnych spotkaniach w bialskiej klasie okręgowej oraz klasach A i B. Strzeleckie popisy urządzili sobie zwłaszcza piłkarze Victorii Parczew, Rogo Rogoźnica i Absolwenta Domaszewnica. W siedleckiej klasie A kolejne zwycięstwo odniósł ŁDK Łosice i zapewnił już sobie awans do klasy okręgowej.

10.05.2022 11:34
Odpowie za znieważenie flagi
Odpowie za znieważenie flagi

Nawet rok pozbawienia wolności grozi 22-letniemu mieszkańcowi Łosic, który dopuścił się znieważenia flagi państwowej. Dodatkowo młodzieniec odpowie za zniszczenie mienia.

28.04.2022 09:37    1
Pierwsza ligowa wygrana Gromu Kąkolewnica w tym roku
Pierwsza ligowa wygrana Gromu Kąkolewnica w tym roku

W bialskiej klasie okręgowej pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo odniósł lider tabeli, Grom Kąkolewnica, pokonując na wyjeździe rywali z Granicy Terespol. Aż dziewięć bramek padło w spotkaniu piłkarzy Tytana Wisznice z Ar-Tigiem Huta Dąbrowa, a siedem goli zobaczyli z kolei kibice w starciu Az-Budu Komarówka Podlaska z LKS Agrotex Milanów.

26.04.2022 06:45
Uratowali byka uwięzionego w szambie
Uratowali byka uwięzionego w szambie

Jednostka ratowniczo gaśnicza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach i dwie jednostki OSP brały udział w akcji ratunkowej, podczas której oswobadzano młodego byka z pułapki jaką okazał się zbiornik na nieczystości. Nietypowy wypadek wydarzył się w weekend w gospodarstwie na terenie miejscowości Myszkowice (gm. Platerów).

25.04.2022 09:01
Bohaterska postawa policjanta. Uratował kobiecie życie
Bohaterska postawa policjanta. Uratował kobiecie życie

Kobieta zamknęła się w hotelowym pokoju i nie odpowiadała na wezwania policjantów. Z sufitu pokoju, znajdującego się piętro niżej, kapała woda.

21.04.2022 10:30    1
Nasi reprezentanci wrócili z medalami z mistrzostw Polski
Nasi reprezentanci wrócili z medalami z mistrzostw Polski

Reprezentanci klubów z naszego regionu walczyli w IX Otwartych Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Maratonie w Białym Borze w województwie zachodniopomorskim i wrócili z medalami!

15.04.2022 17:15
Gigantyczna podwyżka dla starosty! To była burzliwa sesja rady
Gigantyczna podwyżka dla starosty! To była burzliwa sesja rady

Ponad 9 tys. zł podwyżki za swoją pracę dostanie starosta łosicki Janusz Kobyliński. Teraz, zgodnie z wyliczeniami zarobi miesięcznie 19 470 zł brutto, czyli o 90 procent więcej niż dotychczas!

05.04.2022 12:47    9    24
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"
Łosice: Spisał historię "Pomorzaków"

Dwa lata trwała praca nad książką pt. „Pomorzaki” na ziemi łosickiej w latach 1939-1945, której autorem jest Marian Czmoch. Rezultaty podjętych przez regionalistę trudów można było ocenić 17 marca, podczas spotkania autorskiego połączonego z promocją nowego wydawnictwa. Słowo Podlasia sprawowało nad nim patronat medialny.

27.03.2022 08:35    1
Łosiccy policjanci pomagają uchodźcom
Łosiccy policjanci pomagają uchodźcom

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łosicach wspólnie ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Stoku Lackim zorganizowali zbiórkę dla Ukraińców, przebywających w naszym regionie.

24.03.2022 13:15
Porwali biznesmena. Żądali miliona złotych okupu!
Porwali biznesmena. Żądali miliona złotych okupu!

Dwaj mieszkańcy Krosna w wieku 50 i 59 lat są podejrzani o porwanie, przetrzymywanie i grożenie bronią 38-letniemu biznesmenowi z powiatu łosickiego. Za jego uwolnienie zażądali okupu w wysokości miliona złotych. Jak wynika ze śledztwa w sprawę zamieszany był również biznesowy wspólnik ofiary. Trzej podejrzani zostali już ujęci przez policję, zastosowano wobec nich tymczasowy areszt. Grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności.

22.03.2022 10:01
Łosice: O zdrowym stylu życia wiedzą wszystko 
Łosice: O zdrowym stylu życia wiedzą wszystko 

Wiktoria Tarasiuk z I LO w Łosicach i Anna Tomczuk ze szkoły podstawowej nr 2 zakwalifikowały się do eliminacji okręgowych XXIX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.

12.03.2022 10:22
Łosice: Nowe miejsca parkingowe w mieście 
Łosice: Nowe miejsca parkingowe w mieście 

Kierowcy zyskają kolejne miejsca do parkingowe w mieście, dzięki utwardzeniu terenu przy dawnym LOK. Dodatkowo miasto będzie partycypować w kosztach realizacji inwestycji powiatu związanych z remontem drogi, budową ścieżki rowerowej i modernizacją przejścia dla pieszych.

05.03.2022 08:49
Łosice solidarne z Ukrainą 
Łosice solidarne z Ukrainą 

Śpiwory, karimaty i żywność długoterminowa to najpotrzebniejsze artykuły, które zbierane są od poniedziałku dla poszkodowanych w wojnie mieszkańców Ukrainy. Akcję koordynuje burmistrz Mariusz Kucewicz, który jest w stałym kontakcie z burmistrzem Przemyślan - miasta partnerskiego na Ukrainie – Oleksandrem Zozulyą.

01.03.2022 08:40
Łosice: Motocykle to ich wspólny mianownik
Łosice: Motocykle to ich wspólny mianownik

W grupie motocyklistów z terenu powiatu zrzeszonych jest ponad 170 osób, które połączyła wspólna pasja do dwóch kółek. Za nimi pierwsze przejazdy grupowe, akcje charytatywne i profesjonalne szkolenia z ratowania życia ludzkiego. Z Członkami WLS Riders – Jakubem Zaliwskim, Marcinem Jakimiukiem, Krzysztofem Jakubiakiem i Dominikiem Lipińskim – na temat miłości do motocykli, bezpieczeństwa i szkolenia, zorganizowanego przez Fundację MotoPomocni, rozmawia Joanna Gąska.

24.02.2022 10:02    1
Łosice: Ruszyła rekrutacja 
Łosice: Ruszyła rekrutacja 

14 lutego ruszyła rekrutacja dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na nowy rok szkolny, a także rekrutacja uczniów do klas pierwszych. Potrwa do 4 marca. 

20.02.2022 10:38
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Huggy WuggyTreść komentarza: Huggy Wuggy najlepszyData dodania komentarza: 24.05.2022, 10:25Źródło komentarza: Bądźmy czujni. Chrońmy nasze dzieci przed Huggy Wuggy!Autor komentarza: qwertyTreść komentarza: Admowicz nic nie miał przeciwko śmierdzącej biogazowni i chlewni - zbadajcie proszę ta sprawę i powiązania z PSLData dodania komentarza: 24.05.2022, 08:18Źródło komentarza: Dąb Alojzy znów w centrum uwagi. Tym razem... przeszkadza w budowie A2Autor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Chyba się z kosmosu urwałeś. Prowadzą drogę przez domy, gdzie obok są pola i żadnego budynku. Gdzie sens i logika? Rekompensata pieniężną mówisz. Za dom ci dadzą tyle, że nawet w stanie surowym nowego nie postawisz. Radzę zacząć myśleć ;)Data dodania komentarza: 23.05.2022, 22:14Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: MieszkankaTreść komentarza: Człowieku chyba nie wiesz co mówisz... Przez tą drogę ludzie stracą dobytek całego życia, wszystko z czego żyją a dostaną gówno zamiast pieniędzy! Chyba nie zdajesz sobie sprawy o co tu chodzi... Mogą wybrać trasę, która idzie przez pola i nikomu nie zniszczy życia a wybrali taką gdzie kilkanaście rodzin straci dobytek całego życia i nie będą wstanie nawet za to wybudować czy kupić nowego domu nie mówiąc o tym że stracą pola z których żyli więc dodatkowo nie będą mieli pracy i żadnych środków do życia oprócz tego marnego grosza, które dostaną. Jak nie wiesz dokładnie o co chodzi to lepiej zamknij buźkę i nie pisz głupich komentarzy bo to nie na miejscu...Data dodania komentarza: 23.05.2022, 21:59Źródło komentarza: Mieszkańcy mają obawy, że droga podzieli miejscowośćAutor komentarza: Piotr M.Treść komentarza: Kolejny rok to samo a oni zapłacą parę groszy kary i się śmieją.Data dodania komentarza: 23.05.2022, 05:04Źródło komentarza: Są wyniki z próbek pobranych z Krzny i Piszczanki. Wskazują na silne zanieczyszczenieAutor komentarza: KajaTreść komentarza: Mojej mamie zamówiłam z Poczty Kwiatowej słoik, ale nie z karteczkami a z lasem w nim zamkniętym. Mama bardzo lubi rośliny więc powinna być zadowolona z takiego prezentuData dodania komentarza: 22.05.2022, 21:33Źródło komentarza: W Dniu Matki podaruj mamie to, co najlepsze
Reklama