Parczew zmierza ku nowoczesności

  • 19.06.2017, 13:18 (aktualizacja 19.06.2017 13:46)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Parczew zmierza ku nowoczesności
Odnowa rejonu dworca kolejowego, zagospodarowanie zalewu i szereg innych zadań do wykonania znalazło się w znowelizowanym Lokalnym Projekcie Rewitalizacji Miasta Parczew, przyjętym z końcem maja przez Radę Miasta. Realizacja w udziałem funduszy z różnych źródeł przewidziana jest na lata 2017-23.

Rewitalizacja to, jak wskazuje nazwa, odnowa, przywrócenie do życia, ożywienie. Według mieszkańców do życia należy przywrócić w Parczewie dworzec kolejowy, a ożywić zalew. Na odnowę czekają ulice, zabytkowe kamienice i podwórka w centrum, tereny zielone czy budynki użyteczności publicznej, jak przedszkole przy ul. Wojska Polskiego i szkoły przy ulicy Spółdzielczej i Wojska Polskiego.

Czy taki program to nie jest sztuka dla sztuki? – Nie. Lokalny Program Rewitalizacji wytycza kierunki rozwoju miasta i jest konieczny, abyśmy mogli aplikować o środki z różnych źródeł, głównie z działania 13.3 Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Lubelskiego. To jest furtka do pozyskiwania funduszy także dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw – odpowiada Magdalena Jarosz, koordynator ds. rewitalizacji w Urzędzie Miejskim w Parczewie.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 24.

Beata Malczuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe