Poetycki sukces Oliwii

  • 4.07.2017, 09:51 (aktualizacja 06.07.2017 12:48)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Poetycki sukces Oliwii
Oliwia Spychel, uczennica klasy 5a Zespołu Placówek Oświatowych im. Żołnierzy majora Zenona w Leśnej Podlaskiej, zajęła drugie miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im Stanisława Czernika w Ostrzeszowie (woj. wielkopolskie).

Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do każdej osoby zainteresowanej pisaniem wierszy. Celem było rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji oraz promocja talentów literackich. Nadesłane prace oceniano w czterech kategoriach wiekowych. Oliwia na konkurs wysłała cykl własnych wierszy opatrzony godłem "Złociste skrzypki". Za zajęcie drugiego miejsca otrzymała dyplom oraz tomik poezji "Póki droga jest otwarta". Opiekunem uczennicy jest Bożena Nogaczewska, wychowawczyni i nauczycielka języka polskiego.

Uroczysta gala finałowa i wręczenie nagród odbyło się 10 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Ostrzeszów. W konkursie wzięło udział 241 osób, które nadesłały 694 wiersze. Jury wyłoniło 30 laureatów. W tabelce prezentujemy jeden z wierszy Oliwi pt. "Muzyka". Nie bez znaczenia wydaje się tytuł godła, jak i sam wiersz "Muzyka", ponieważ Oliwia pięknie gra na skrzypcach i – jak mówi jej mama – Oliwii cały świat na skrzypcach gra.

 

"Muzyka"

Muzyka dla mnie to
Jak deszcz nut
co z nieba spada
To Melodia
Która sama się w słowa układa
To nuty
Na łące rozsypane
To wielka cisza
I ptasie śpiew nad ranem
Muzyka moja rozbrzmiewa wszędzie
To ona te piękną melodie gra
Skup się, a usłyszysz
Jakie piękne dźwięki ma...

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe