Szóstka z nowoczesnym boiskiem

  • 7.07.2017, 09:05 (aktualizacja 07.07.2017 09:56)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Szóstka z nowoczesnym boiskiem
Szkoła Podstawowa im. kardynała S. Wyszyńskiego w Szóstce nowy rok szkolny rozpocznie bogatsza o nowe boisko. Dzięki głosowaniu internautów w ogólnopolskim konkursie placówka zyska nowoczesny obiekt.

Wszystko za sprawą konkursu organizowanego przez producenta farb Śnieżka, w którym internauci z całej Polski oddawali głosy na lokalizacje, która ich zdaniem zasługuje na takie boisko. Zwycięstwo w tym konkursie to duży sukces mieszkańców gminy i miejscowości, a przede wszystkim środowiska szkoły. – Jak potrzebne jest takie boisko, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie było łatwo, ale jest to sukces przede wszystkim uczniów, nauczycieli i rodziców z tej szkoły. Zaangażowanie było ogromne. Jak podkreślały panie z komisji konkursu, które odwiedziły Szóstkę, od trzech lat obserwowały ogromne zaangażowanie Szóstki, i przy wysyłaniu esemesów, i przy promocji tego pomysłu, żeby to boisko u nas zostało zrobione – mówi Piotr Kazimierski, wójt gminy Drelów.

Społeczność szkoły od trzech lat starała się o takie boisko. Nakręcony został nawet specjalny film, w którym uczniowie, nauczyciele i rodzice zachęcali do oddawania głosów na Szóstkę. W głosowaniu szkoła uzyskała 12,5 tys. punktów i zajęła trzecie miejsce w Polsce, ale decyzją jury, która doceniła zaangażowanie społeczności w akcję zbierania głosów, ostatecznie Szóstce przyznano pierwsze miejsce. A było o co walczyć. Organizatorzy konkursu ufundują miejscowości wielofunkcyjne, ogrodzone boisko, przypominające tzw. orliki, wartości około 250 tys. zł. Co najważniejsze, samorząd nie dokłada do tej inwestycji żadnych pieniędzy, jego zadaniem jest tylko wskazanie miejsca.

– Otwarcie boiska nastąpi w połowie września tego roku. W lipcu ruszą prace na tym obiekcie. W przyszłości pomyślimy jeszcze o doświetleniu tego miejsca – stwierdził Kazimierski na sesji Rady Gminy 27 czerwca. I zapowiedział, że za pracę wykonaną na rzecz powodzenia tej inicjatywy z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrodzona będzie dyrektor szkoły i nauczyciele, którzy najbardziej zangażowali się w akcję.

Monika Pawluk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe