Łosiczanie znów zdecydują o budżecie

  • 10.08.2017, 14:55
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Łosiczanie znów zdecydują o budżecie

W mieście rusza druga edycja budżetu obywatelskiego. Decyzją rady miasta i gminy Łosice, na potrzeby budżetu partycypacyjnego w 2018 r. przeznaczono 80 tys. zł. w tym 80 proc. na projekty inwestycyjne i 20 proc. na projekty społeczne.

Udało się tego dokonać w 1989 r. w brazylijskim Porto Alegre, więc udało się i w Łosicach. W zeszłorocznej akcji z budżetem partycypacyjnym wyłoniono w drodze procedury konkursowej dwa projekty do realizacji: projekt społeczny pod nazwą "Sala gier i rozrywki wiejskiej w Patkowie" oraz projekt inwestycyjny "Wjazd do Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łosicach".

Obecnie rozpoczęto prace związane z realizacją projektu inwestycyjnego związanego z modernizacją wjazdu i budową chodnika przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Łosicach. Mimo, że projekt wytycza sztywne ramy działań finansowanych z budżetu obywatelskiego, to okazuje się, że miasto pozyskało środki na dodatkową inwestycję, jaką jest stworzenie ogrodów dydaktycznych w miejscu realizacji projektu.

Znajdą się tam m.in. interaktywne tablice edukacyjne, gry edukacyjne i nowe nasadzenia. Na to zadanie uzyskaliśmy dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która pokrywa 90% kosztów zadaniamówi Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice.

Burmistrz przypomina również o nowej, tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Propozycje projektów można zgłaszać do 21 sierpnia. Warunkiem zgłoszenia jest bycie mieszkaniec miasta i gminy Łosice i wypełnienie przygotowanego przez urzędników formularza. Inicjatywę musi poprzeć co najmniej 10 mieszkańców, potwierdzając to pisemnie. Formularze można składać do specjalnej skrzynki z napisem "Budżet Partycypacyjny 2018".

Joanna Gąska

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe