Są najlepsi w Polsce i zarażają swoją pasją innych

  • 11.08.2017, 11:25 (aktualizacja 11.08.2017 11:44)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Są najlepsi w Polsce i zarażają swoją pasją innych

Znakomicie wypadli reprezentanci Białej Podlaskiej na IX Mistrzostwach Polski Nordic Walking. Dwoje z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych. Tytuł mistrza powędrował do Piotra Wetoszki. To kolejny duży sukces bialczanina.

Mistrzostwa odbyły się 5 sierpnia w Osielsku k. Bydgoszczy. Uczestniczyło w nich ponad 700 zawodników z całej Polski, w tym wielu ze ścisłej krajowej czołówki. Białą Podlaską reprezentowali Piotr Wetoszka, Marek Mandziuk i Krystyna Olszańska. Obaj panowie są na co dzień funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Do wyboru były 3 dystanse: 5 km, 10 km i półmaraton, czyli 21,1 km. Szczególnie uciążliwe warunki atmosferyczne nie przeszkodziły zawodnikom w osiągnięciu znakomitych wyników.

Piotr Wetoszka, który jest doświadczonym i odnoszącym sukcesy zawodnikiem, i tym razem nie zawiódł. Na dystansie 10 km, w kategorii wiekowej 30-39 lat, zajął pierwsze miejsce z czasem 1:02:02. To kolejny już tytuł mistrzowski zdobyty w tym roku przez bialczanina – po złotych medalach na Sztafetowych Mistrzostwach Polski w Jastrowiu, Mistrzostwach Europy w niemieckim Roding i Pucharze Świata w Rydze.

Na uznanie zasługują również wyniki pozostałych reprezentantów Białej Podlaskiej. Miejsce w pierwszej dziesiątce w swojej kategorii wiekowej 45-49 lat zajął Marek Mandziuk, który na pięciokilometrowym dystansie uplasował się na ósmej pozycji z czasem 0:34:03. Piątą lokatę w kategorii wiekowej 60-69 lat zajęła Krystyna Olszańska, która ukończyła trasę z czasem 1:17:30.

Piotr Wetoszka i Marek Mandziuk nie poprzestają wyłącznie na rywalizacji sportowej. W ramach Akademii Zdrowia Santander starają się zarazić swoją pasją innych mieszkańców Białej Podlaskiej. – Nordic walking to samo zdrowie – wszędzie, dla każdego, bez względu na zasobność portfela. Bank Santander chce promować ten niezwykły sport za pomocą cyklu wspólnych treningów w różnych częściach Polski. To unikatowa inicjatywa, całkowicie bezpłatna, dobrowolna i otwarta dla wszystkich – tłumaczy Wetoszka.

Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, Bartłomiej Kasprzykowski i Tamara Arciuch. W ramach przedsięwzięcia w Białej Podlaskiej przez cztery miesiące raz w tygodniu odbywają się wspólne ćwiczenia, które prowadzą doświadczeni instruktorzy Polskiej Federacji Nordic Walking. – Prowadzimy zajęcia dla każdego, bez względu na wiek czy poziom sprawności fizycznej. Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 18 w parku Radziwiłłowskim – dodaje Wetoszka.

Trwająca od blisko czterech miesięcy Akademia dobiega końca. Zostały już tylko trzy spotkania: 15, 22 i 29 sierpnia. Mimo to nadal można dołączyć do zajęć. Jak podkreśla instruktor, na treningi nordic walking warto przyjść w dowolnym momencie trwania akcji, niezależnie od stopnia zaawansowania.

(sb)

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe