Rękodzieło przyciąga do Janowa turystów

  • 30.08.2017, 08:12 (aktualizacja 31.08.2017 15:01)
  • www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Rękodzieło przyciąga do Janowa turystów
W sali ślubów USC w Gminnym Ośrodku Kultury w Janowie Podlaskim trwa wystawa prac lokalnego Klubu Rękodzieła Artystycznego. Wspaniałe prace szydełkowe i nie tylko można oglądać jeszcze do 4 września.

Pomysł na wystawę powstał w momencie, gdy Janów Podlaski odwiedzili seniorzy z Niemiec. Za każdym razem, gdy przyjeżdżają, przygotowywana jest wystawa prac zrealizowanych przez janowski Klub Rękodzieła. Na wystawę trafiły serwetki szydełkowe robione na drutach, makatki kuchenne, ręczniki, bombki, wyroby z wikliny, a nawet pisanki wielkanocne i poduszki.

– Ludziom bardzo się podobają nasze wyroby. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem, bo do Janowa przyjeżdża wielu turystów. Oglądają i kupują nasze prace. Ostatnio była nawet pani z Izraela, która kupiła dużo serwetek. Ogólnie sprzedaliśmy bardzo dużo prac, głównie makatki kuchenne i ręczniki ludowe. Sprzedaliśmy też kilka bombek, mimo że to nie sezon. Panie realizują prace z głębi serca i nie biorą za to dużo pieniędzy – mówi Anna Chalimoniuk, starszy instruktor w GOK w Janowie Podlaskim.

W przyszłości planowane są kolejne wystawy, m.in. obrusów i bieżników. – Szkoda, że nie mamy stałego miejsca na ekspozycje, gdyż turyści przychodzą praktycznie codziennie. Takie miejsce by się przydało – dodaje Chalimoniuk

Klub Twórców Rękodzieła Artystycznego w Janowie Podlaskim działa od pięciu lat. Zrzesza 17 pań, które bardzo aktywne, wystawiają się na różnych imprezach i kiermaszach. Promują region i nasze atrakcje turystyczne. – Chcemy przyciągnąć przez to więcej turystów. Ludzie są bardzo zainteresowani naszymi produktami i stoiskami. Niektóre osoby aż płakały ze wzruszenia, wspominając dawne czasy, gdy widziały nasze makatki – podsumowuje instruktor GOK. Prace można oglądać jeszcze tylko do poniedziałku 4 września.

Maciej Maciejuk

www.slowopodlasia.pl | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe