65 lat Koła Łowieckiego Żerań [GALERIA]

  • 12.10.2017, 09:54 (aktualizacja 12.10.2017 09:59)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
65 lat Koła Łowieckiego Żerań [GALERIA]

Żerań to jedno z największych kół łowieckich w Polsce, a największe w okręgu warszawskim, które dzierżawi m.in. obwód nr 4 w Janowie Podlaskim. I to tutaj 30 września Koło obchodziło hucznie jubileusz 65-lecia istnienia.

Najpierw była część sportowa, czyli piknik strzelecki na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Hrudzie. A potem część oficjalna: msza w janowskim kościele pw. Świętej Trójcy zakończona koncertem muzyki myśliwskiej, okolicznościowe odznaczenia, odczyty i wystąpienia Zarządu Koła i zaproszonych gości w Uroczysku Zaborek. Z ust tych ostatnich, czy to łowczego okręgowego, nadleśniczych, czy przedstawiciela powiatowego lekarza weterynarii, padło wiele pochwał odnośnie działalności Żerania.  

– Nie jest łatwo zarządzać tak dużym kołem, gdy się ma prawie 110 członków i pięć obwodów łowieckich rozrzuconych po całej Polsce. Ale podczas takich jubileuszy cieszymy się z tego, że prowadzimy Koło w sposób niemal wzorcowy. Pracujemy na to ciężko, tak jak wiele innych kół. Więc tym bardziej cieszą te pochwały – stwierdził Jacek Salamańczyk, prezes Koła.

Wieczorem przyszedł czas biesiadę i ognisko myśliwskie, też w Zaborku. Oprawa była znakomita: koncert białoruskiego zespołu ludowego Asałoda, benefis najstarszych, prawie.... stuletnich członków Koła, mobilna strzelnica laserowa i inne atrakcje.

Jak Żerań czuje się na południowym Podlasiu? – Widać to chociażby przez pryzmat tej imprezy jubileuszowej. Skromnie zakładaliśmy, że przyjedzie około 80 osób, a jest 130. Bardzo lubimy tu i polować, i biesiadować, przebywać z janowską bracią łowiecką na tych terenach. Bo one mają swoją magię, która ściąga tu nas wszystkich – chwali prezes Salamańczyk.

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, nr 41

Jacek Korwin

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (45)

Podpięte galerie zdjęć:
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe