Biała Podlaska: Sprawdź, gdzie dojedziesz rowerem

  • 16.05.2018, 11:00
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Sprawdź, gdzie dojedziesz rowerem
Pod koniec kwietnia miasto otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dzięki uzyskanym pieniądzom w mieście powstanie ponad 20 km nowych ścieżek rowerowych. Ponadto miasto pozyska pięć nowych autobusów, zaplanowano także remonty chodników, kładek dla pieszych i niektórych skrzyżowań.

Prezydent Dariusz Stefaniuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Budowa zintegrowanego systemu zrównoważonej mobilności na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska". Wartość tego projektu to ponad 22 mln zł. 

Projekt to dobra informacja dla rowerzystów. Do końca 2020 roku w mieście ma powstać sieć ścieżek rowerowych, ponad 20 km, które ułatwią poruszanie się po mieście. Ścieżki dla rowerów mają powstać w następujących lokalizacjach: ul. Brzeska z korektą skrzyżowania z ul. Rolniczą, ul. Terebelska, Grunwaldzka, Piłsudskiego, Janowska  z korektą skrzyżowania z ul. JP II,  ul. Mickiewicza z remontem kładki przez rz. Krzna,  ul. Kąpielowej  z remontem kładki przez rz. Krzna,  ul. Sidorska,  ul. Zamkowa,  ul. Łomaska,  ul. Zielona,  ul. Witoroska,  ul. Krucza, wyznaczenie ścieżki na drodze serwisowej do Al. Solidarności.

Cały artykuł przeczytacie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 20/2018

Justyna Madan


 

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Możliwość komentowania została zablokowana na czas ciszy wyborczej.

Pozostałe