Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 16:13

Maseczka z aspiryny, czyli sposób na pryszcze, zaskórniki i kaszkę na twarzy

Aspiryna jest lekiem o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Zawiera naturalny składnik pochodzący z Wierzby – Salicylan. Jego korzystne działanie znane było już w czasach Hipokratesa. Jest to jeden z bezpieczniejszych leków przeciwbólowych. Kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew i zapobiega powstawaniu zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych. Maseczki z aspiryny są bardzo dobrze znane naszym mamom i babciom. Były bardzo popularne w latach 80 i 90.
  • 26.04.2021 16:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Maseczka z aspiryny, czyli sposób na pryszcze, zaskórniki i kaszkę na twarzy

W jaki sposób maseczka z aspiryny działa na naszą skórę?

Więcej o maseczce z aspiryny przeczytasz tutaj: https://estetico.pl/maseczka-z-aspiryny

Maseczka z aspiryny jest świetna na zaskórniki zamknięte. Przeczytaj o nich więcej tu: https://estetico.pl/zaskorniki-zamkniete

Kwas acetylosalicylowy zawarty w aspirynie działa na naszą skórę podobnie jak zabiegi kwasowe u kosmetyczki. Jest to świetny sposób na pozbycie się wszelkiego rodzaju niedoskonałości skóry, z którymi borykamy się na co dzień. Maseczka powinna pomóc w walce z krostkami, wągrami i przebarwieniami po trądziku. Kwas acetylosalicylowy działa na skórę wysuszająco i bardzo oczyszczająco.

Dla kogo taka maseczka z aspiryny?

Maseczka z aspiryny sprawdzi się dla osób z cerą tłustą lub mieszaną. Nie jest to dobre rozwiązanie dla osób z cerą bardzo suchą, wrażliwą lub naczyniową. Ostra postać trądziku jest również jednym z przeciwwskazań. Ponadto takiej maseczki nie powinny wykonywać kobiety w ciąży, osoby ze skaleczeniami na skórze oraz uczulone na jakikolwiek ze składników maseczki.

Pryszcze, wągry i inne problemy skórne

O tym, dlaczego nie należy wyciskać pryszczy przeczytasz tutaj: https://estetico.pl/wyciskanie-pryszczy

Warto jest też zapoznać się z treścią na temat kaszki na twarzy: https://estetico.pl/kaszka-na-twarzy

W dzisiejszych czasach borykamy się z różnymi problemami skórnymi. Klasyczne pryszcze czy wągry powstają przez nadmiar sebum i bakterie. Na ich powstawanie wpływa również stan czystości powietrza, gdyż nasza skóra wchłania wszystko, z czym ma bezpośredni kontakt. Na powstawanie niedoskonałości skóry oddziałuje również w dużym stopniu nasza dieta. Im więcej kalorii i „śmieciowego” jedzenia spożywamy, tym większe ryzyko wystąpienia niedoskonałości. Najbardziej narażeni są na nie osoby w wieku dojrzewania. Zmiany trądzikowe pojawiają się najczęściej u osób w wieku od 11 do 30 roku życia. Dużo zależy też od skłonności genetycznych do powstawania tego typu zmian skórnych. Jeśli nie są one tylko „miejscowe” i „sporadyczne” to zdecydowanie warto udać się do dermatologa po poradę. Możemy też próbować leczyć się samodzielnie domowymi sposobami, lecz należy to robić z dużym wyczuciem i podejść do sprawy odpowiedzialnie. Z pomocą mogą nam przyjść dermokosmetyki – czyli produkty kosmetyczne, które znajdziemy w aptece. Ich skład jest doprecyzowany i są tworzone z myślą o profesjonalnym leczeniu zmian skórnych.

Zaskórniki zamknięte to inaczej zablokowane gruczoły łojowe, które tworzą grudki i są bardzo odporne na wszelkie kosmetyczne zabiegi. Nie są one jednak tak groźne i uciążliwe jak zmiany trądzikowe i z powodzeniem możemy pozbyć się ich za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Tak zwana „kaszka” to inaczej bardzo drobne, białe grudki, które pojawiają się na nasze cerze w większych skupiskach. Przyczyną kaszki może być alergia, zmiany hormonalne, czy spożywanie nieodpowiednich pokarmów. Próba wyciskania i usuwania tego typu wykwitu zawsze skończy się niepowodzeniem i dodatkowo mogą powstać na skórze rany. Pomóc możemy sobie tylko nakładając na skórę odpowiednie preparaty.

Na wszystkie wyżej wymienione problemy skórne powinna pomóc maseczka aspirynowa. Ze względu na swoje silne działanie odkażające złagodzi ona tego typu zmiany.

Co jeszcze możemy zrobić, aby pomóc cerze problemowej?

Na pewno bardzo ważnym elementem oprócz wspomnianej wcześniej diety, jest regularne oczyszczanie skóry. W gabinetach kosmetycznych możemy wykonać oczyszczanie chemiczne lub mechaniczne. Domowe „wyciskanie pryszczy” to dobry pomysł, jeśli jest to tylko część pielęgnacji, którą sobie fundujemy. Jeśli odpowiednio o siebie nie zadbamy, problemy skórne znów powrócą. Klasyczne „wyciskanie” sprawdzi się jedynie przy niegroźnych krostkach i wągrach. Pamiętajmy jednak o porządnym oczyszczeniu skóry przed, jak i po zabiegu. Przydatne będą również peelingi, toniki oczyszczające, maseczki i kremy, które pomogą w walce z niedoskonałościami oraz wszystkie oczyszczająco – odkażające mieszanki.

Jak wykonać maseczkę z aspiryny?

Przed przystąpieniem do nakładania maseczki na twarz najlepiej jest wykonać próbę uczuleniową na niewielkim obszarze skóry, np. przedramieniu. Jeśli przez kilka minut nie poczujemy pieczenia, swędzenia i innych zaczerwienień, możemy przystąpić do nakładania maseczki na twarz. Aby wykonać maseczkę 4 tabletki aspiryny zalej letnią wodą i poczekaj aż zmiękną. Miękkie tabletki rozgnieć na jednolitą masę i dodaj do nich składnik uzupełniający. Może to być kilka łyżek jogurtu naturalnego lub miód. Możesz jednak wykorzystać samą „papkę” z aspiryny i nie dodawać nic więcej poza wodą. Wszystko zależy od twoich upodobań.

Tak przygotowaną maseczkę nałóż na twarz punktowo, tam gdzie znajdują się największe problemy skórne i potrzymaj od 10 do 15 minut, po czym spłucz obficie wodą. Maseczkę a aspiryny nakładaj regularnie, aby otrzymać pożądane efekty. Może to być raz lub dwa razy w tygodniu. Cały czas obserwuj swoją skórę, aby mieć pewność, że jej pielęgnacja zmierza w dobrym kierunku i uzyskujesz dobre efekty. Do składu maseczki możesz dodać ulubione olejki eteryczne takie jak olejek miętowy, eukaliptusowy czy olejek z drzewa herbacianego. Co najważniejsze, wykonanie takiej maseczki jest niezwykle tanie, a zarazem skuteczne, dlatego serdecznie ją polecamy.

--- Artykuł sponsorowany ---