Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 01:32
Reklama

Lubelskie Fundusze Europejskie

Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego

Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę
Namaluj jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę

Jeśli jesteś uczniem szkoły podstawowej i nie straszne Ci rysowanie czy malowanie, a przy okazji chcesz zdobyć atrakcyjne nagrody, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

24.05.2022 00:03
Będzie nowy most na Bystrzycy
Będzie nowy most na Bystrzycy

Lublin od kilku lat robi wiele aby mieszkańcom miasta i jego okolic poprawić dojazdy do pracy czy dotarcie do działających tu instytucji czy placówek handlowych. Konsekwentnie zmierza też w kierunku osiągnięcia przewagi transportu zbiorowego nad indywidualnym. Będzie to możliwe dzięki usprawnieniu sieci połączeń pieszych i rowerowych oraz zintegrowaniu ich z transportem publicznym. W osiągnięciu tego celu miasto ma pełne wsparcie władz Województwa Lubelskiego. Dzięki współpracy obu samorządów powstanie między innymi nowy most na Bystrzycy.

10.05.2022 00:09
Inwestycje ratujące nasze zdrowie
Inwestycje ratujące nasze zdrowie

Miliony złotych z unijnych dotacji trafią wkrótce do Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy (WOMP) i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Kierownictwa obu instytucji kilka dni temu podpisały już umowy o dofinansowanie swoich projektów.

26.04.2022 00:20
Region stawia na przedszkola
Region stawia na przedszkola

Dzięki środkom z Unii Europejskiej w naszym regionie powstaną kolejne miejsca wychowania przedszkolnego. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski uroczyście wręczył trzy kolejne umowy na realizację tego typu wsparcia.

19.04.2022 00:57
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu
Województwo pomoże przedsiębiorcom z naszego regionu

W lutym tego roku umowę pożyczki, która pozwoli na rozwinięcie działalności, podpisał Piotr Juszczak, lekarz z Zamościa. Na pierwszy rzut oka informacja jakich wiele. W tym jednak przypadku sprawa jest wyjątkowa. Pożyczkodawcą jest bowiem Lubelski Regionalny Fundusz Rozwoju – nowa instytucja, która ma do dyspozycji ponad 154 miliony złotych. Jej jedynym właścicielem jest Województwo Lubelskie.

22.03.2022 01:00
OBWIESZCZENIE
OBWIESZCZENIE
15.02.2022 00:28
Unijne pieniądze na fotowoltaikę i zdrowie
Unijne pieniądze na fotowoltaikę i zdrowie

Rozpoczyna się realizacja instrumentu REACT-EU. Skorzystają przedsiębiorcy planujący inwestycje w odnawialne źródła energii i mieszkańcy potrzebujący wsparcia w powrocie do zdrowia po przebytym zakażeniu koronawirusem. Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłosiła kolejny konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

01.02.2022 00:04
Pomogą wrócić na właściwą ścieżkę
Pomogą wrócić na właściwą ścieżkę

Człowiekowi, który znalazł się w trudnej sytuacji życiowej, jest w kryzysie bezdomności, niezwykle trudno wrócić do społeczeństwa, znaleźć miejsce do mieszkania i pracę. Łatwiej, kiedy ktoś wyciągnie pomocną dłoń. Tym „kimś” często jest Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pomoc potrzebującym ta organizacja ma wpisaną w swoje DNA. Dzięki wsparciu unijnych dotacji Caritas zyskał lepsze narzędzia. Może na przykład przygotować odpowiednie miejsce do życia dla kilkunastu osób.

14.12.2021 00:31
Na kłopoty Rzecznik Funduszy Europejskich
Na kłopoty Rzecznik Funduszy Europejskich

Fundusze Europejskie kojarzą się nam wszystkim pozytywnie. Firmy i organizacje z nich korzystające, to często innowatorzy poszukujący nowoczesnych rozwiązań służących społeczności naszego regionu. Ludzie korzystający choćby ze szkoleń czy dotacji na uruchomienie własnej działalności gospodarczej, to bohaterowie biorący swój los we własne ręce. Zdarza się jednak, że nie wszystko idzie zgodnie z założeniami. Wówczas pomocą służy Rzecznik Funduszy Europejskich.

07.12.2021 00:47
Na innowacjach można zarobić, a przynajmniej zaoszczędzić
Na innowacjach można zarobić, a przynajmniej zaoszczędzić

Termin innowacje u większości z nas wywołuje proste skojarzenia: wielkie miasto, nowoczesne centrum badawcze itp. Firmy, które uzyskały tegoroczny tytuł „Lidera Innowacji”, są tego wyobrażenia żywym zaprzeczeniem. Zlokalizowane w niewielkich miejscowościach udowadniają, że innowacyjność może mieć dowolny adres, a decyduje o tym kreatywność i odwaga we wdrażaniu nowych rozwiązań.

30.11.2021 01:35
Komunikat Samorządu Województwa Lubelskiego potwierdzający zgodność realizacji zadań publicznych z zapisami Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej
Komunikat Samorządu Województwa Lubelskiego potwierdzający zgodność realizacji zadań publicznych z zapisami Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej

Zarząd Województwa Lubelskiego w ramach dialogu z Komisją Europejską (KE) podjął Uchwałę Nr CCCIX/5430/2021 z dnia 2 listopada 2021 r. w sprawie ochrony przed przejawami dyskryminacji określonymi w art. 21 Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

23.11.2021 00:58
Innowacje służą naszemu zdrowiu
Innowacje służą naszemu zdrowiu

Zastanawialiście się kiedyś, co naprawdę oznacza termin innowacje? A może zdarzyło się wam zrezygnować z jakiegoś innowacyjnego przedsięwzięcia, bo to na pewno zbyt trudne? Firmy nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu „Lider Innowacji” udowadniają, że to nieprawda. Innowacje, to kreatywność i odwaga we wdrażaniu nowych rozwiązań. Takich, które firmie i jej klientom przyniosą realne korzyści.

16.11.2021 01:16
Od parku po inkubator przedsiębiorczości
Od parku po inkubator przedsiębiorczości

Jeszcze niedawno termin „rewitalizacja” kojarzył się ze zdewastowanymi i odnawianymi centrami miast. Fundusze Europejskie ten stan odmieniły. Za ich pomocą nowy blask zyskują gminy i naprawdę małe miejscowości. Takie jak w gminie Borki.

09.11.2021 00:42
Z funduszami łatwiej o pracę
Z funduszami łatwiej o pracę

Do dyspozycji bezrobotnych zainteresowanych znalezieniem pracy, nadal są miliony złotych. Jak z nich skorzystać, dowiecie się w Powiatowych Urzędach Pracy.

02.11.2021 01:18
Szczepienia. Droga do normalności
Szczepienia. Droga do normalności

W momencie pojawienia się pandemii COVID-19, Zarząd Województwa Lubelskiego podjął niezbędne działania, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Dlatego też skierował pieniądze, w tym głównie środki z UE, do jednostek ochrony zdrowia oraz placówek pomocy społecznej w naszym regionie. Jednak kolejna fala pandemii pokazuje, że droga do normalności prowadzi przez szczepienia.

26.10.2021 01:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GieniekTreść komentarza: Tak tak Pani sołtys też będzie ocenionaData dodania komentarza: 04.07.2022, 23:17Źródło komentarza: KĄKOLEWNICA: Wykonanie budżetu na „tak”, gospodarowanie gminą na „nie”Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Brawa dla pani sołtys z Turowa 👏w pełni się zgadzam w wyborach i was oceniąData dodania komentarza: 04.07.2022, 22:47Źródło komentarza: KĄKOLEWNICA: Wykonanie budżetu na „tak”, gospodarowanie gminą na „nie”Autor komentarza: jolantaTreść komentarza: CZAS SIĘ ZASTANOWIĆ ! komu MY pomagamy ? wojna jest tam, na UKRAINIE .. tutaj na dobrobyt czyhają często osoby świetnie sytuowane , znające języki którzy skrzętnie wykorzystują pobyt w POLSCE ABY ..nic nie robić .. powinni PODEJMOWAĆ pracę , pomagać sobie wzajemnie w opiece nad dziećmi aby mogli pracować i żyć na własny rachunek...inaczej - POLACY odwrócą się od nichData dodania komentarza: 04.07.2022, 20:21Źródło komentarza: Polacy: Ukraińcy powinni już radzić sobie sami [SONDAŻ]Autor komentarza: ArturittoTreść komentarza: Znam tego Krzyśka wszystko to bzduryData dodania komentarza: 04.07.2022, 19:26Źródło komentarza: Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sektyAutor komentarza: Przemek2008emali.comTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 04.07.2022, 17:00Źródło komentarza: Przytul mnie, to cię zabiję! Nowy niebezpieczny trend wśród dzieciAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Michał, drugi przypadek deklinacji nazwy tej miejscowości brzmi: WorsówData dodania komentarza: 04.07.2022, 15:10Źródło komentarza: Wiemy kto wygrał konkurs na Gospodarstwo Roku!
Reklama