W drugiej połowie lat 90. grupy posępnie ubranych młodych ludzi przesiadywały na skwerku przy Placu Wolności i w pobliskim parku. Przy wódce z mety, tanim winie lub skręcie toczyły się długie dysputy o muzyce, światopoglądach i planach na przyszłość, która w wyobraźni wielu z nich malowała się w czarnych barwach. Pewnej nocy zafascynowani okultyzmem nastolatkowie ukradli z cmentarza przy ul. Janowskiej ludzkie czaszki, czym ostentacyjnie chwalili się wśród znajomych. Pobudzające wyobraźnie plotki o działającej w Białej Podlaskiej „sekcie” coraz częściej docierały do miejscowych służb.
13 lutego i równo miesiąc później 13 marca 1997 roku, w Białej Podlaskiej powiesiło się dwóch młodych mężczyzn. Policyjne śledztwa wykazało, że 13 kwietnia może zginąć kolejny nastolatek. Sprawę potraktowano poważnie i policja wzięła pod lupę środowisko tzw. satanistów.
Do naszej redakcji zgłosiła się zaniepokojona Czytelniczka, którą martwi stan jednego z drzew w miejscowości Żabce. Dokładnie chodzi o wiekowy wiąz, który jej zdaniem ktoś podtruwa i przez to drzewo usycha. Gmina jednak dementuje te informacje i wyjaśnia, że drzewo prawdopodobnie usycha ze starości.
Jednym z przepięknych terenów leśnych, jakimi dysponuje Nadleśnictwo Parczew jest ponad trzykilometrowa ścieżka przyrodniczo-leśna „Bobrówka”. Wyposażona została w infrastrukturę, która pozwala na swobodne wędrowanie nie tylko turystom indywidualnym, ale też grupom, daje możliwość kontemplowania fauny i flory, ale również – w okolicach samego uroczyska – uprawiania sportu i rekreacji.
Tak dziwny las do niedawna można było zobaczyć tylko w jednym miejscu w Polsce. Okazuje się, że drugi taki „Krzywy Las” znajduje się na terenie Nadleśnictwa Parczew, pomiędzy miejscowościami Sosnowica i Górki. Rosnące tu sosny mają nietypowe ugięcia i rozdwojenia, tworząc nietypowy krajobraz. Obok rosną proste sosny, co jeszcze potęguje niezwykłe wrażenie.
Prokuratura potwierdziła, że zmarła 59-latka, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań budynku w Małaszewiczach, to córka kobiety, której szkielet znaleziono w tym samym mieszkaniu w lipcu 2021 roku.
W jednym z mieszkań w Małaszewiczach odnaleziono ciało kobiety. Z naszych informacji wynika, że to najprawdopodobniej 59-latka, która wcześniej mieszkała ze szkieletem swojej matki.
Wielkanoc to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Wspomnienie męki i śmierci Chrystusa, a także jego zmartwychwstania i tym samym zwycięstwa nad śmiercią, które stanowią podstawę wiary. Przez wieki powstało wiele form świętowania nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Każdy region ma charakterystyczne dla siebie tradycje, związane ze świętami wielkanocnymi. Jakie są na południowym Podlasiu?
Nasz czytelnik z Chotyłowa jest zaskoczony i zniesmaczony ulotką, którą wrzucono mu do skrzynki pocztowej. – Straszą nas drastycznymi podwyżkami cen paliw stałych. Czy to rosyjskie trole? – pyta Ryszard Filipiuk. – To akcja marketingowa – wyjaśnia pracownica lubelskiej firmy zajmującej się sprzedażą systemów OZE Paulina Fijałkowska.
Uczestniczyli w scenach filmu o Pratulinie, wcześniej w „Wielkiej rekonstrukcji męczeństwa Unitów Podlaskich w Drelowie”. Nawiązują do tradycji dawnych, konnych straży ochrony przyrody i tradycji kawaleryjskich, które przenieśli na grunt jeździecki. – Na co dzień jesteśmy grupą wsparcia dla leśników, taką leśną szarżą – podkreśla Andrzej Nowak, komendant Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. I Pułku Strzelców Konnych z Międzyrzeca Podlaskiego.
Protest aktywistów z Euromaidan Warszawa trwa już drugi dzień. – Jesteśmy tu, na granicy w Kukurykach po raz trzeci. Blokujemy ciężarówki, które wiozą swoje towary na teren Rosji i Białorusi - mówi liderka akcji Natalia Panchenko. Podkreśla, że ich zgromadzenie jest legalne. Bliżej terminala protestują natomiast przewoźnicy. Od aktywistów oddzielają ich policjanci.
Ponad 9 tys. zł podwyżki za swoją pracę dostanie starosta łosicki Janusz Kobyliński. Teraz, zgodnie z wyliczeniami zarobi miesięcznie 19 470 zł brutto, czyli o 90 procent więcej niż dotychczas!
Tymczasowe przejście, prowadzące na oddany niedawno do użytku peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej, w suche dni niemiłosiernie się kurzy. W deszczowe zaś zamienia się w błoto. Przejście nim, nie ubrudziwszy butów i spodni to nie lada wyczyn.
Siedmiu celnikom w czynnej służbie oraz dwóm byłym funkcjonariuszom prokuratura zarzuca udział w procederze nieuzasadnionego zwrotu podatku VAT w ramach Tax Free. To ciąg dalszy sprawy, w której jednym z oskarżonych jest bialski księgowy Piotr D. Wczoraj prokuratura zwróciła się o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych osób. Sąd nie uwzględnił jednak wniosków i zastosował policyjne dozory.
Wychował się w polskim, patriotycznym domu na wsi, ukończył prestiżową szkołę leśną. Jako leśnik pracował na Wileńszczyźnie, już w wolnej Polsce, gdzie poczuł jakim autorytetem społeczeństwo darzyło leśnika. Okres wojny to z kolei czas walki i zesłania. Najpierw walczył w Armii Andersa. Potem zasilił szeregi formującej się I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, bo tylko tą drogą mógł wrócić do kraju.