Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:41
Reklama

Tylko u nas

Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sekty
Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sekty

W drugiej połowie lat 90. grupy posępnie ubranych młodych ludzi przesiadywały na skwerku przy Placu Wolności i w pobliskim parku. Przy wódce z mety, tanim winie lub skręcie toczyły się długie dysputy o muzyce, światopoglądach i planach na przyszłość, która w wyobraźni wielu z nich malowała się w czarnych barwach. Pewnej nocy zafascynowani okultyzmem nastolatkowie ukradli z cmentarza przy ul. Janowskiej ludzkie czaszki, czym ostentacyjnie chwalili się wśród znajomych. Pobudzające wyobraźnie plotki o działającej w Białej Podlaskiej „sekcie” coraz częściej docierały do miejscowych służb.

Wczoraj, 15:24    1
Z Archiwum X. Upiorna zdobycz satanistów z Białej Podlaskiej (część I)
Z Archiwum X. Upiorna zdobycz satanistów z Białej Podlaskiej (część I)

13 lutego i równo miesiąc później 13 marca 1997 roku, w Białej Podlaskiej powiesiło się dwóch młodych mężczyzn. Policyjne śledztwa wykazało, że 13 kwietnia może zginąć kolejny nastolatek. Sprawę potraktowano poważnie i policja wzięła pod lupę środowisko tzw. satanistów.

25.06.2022 14:00    4
Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia
Mieszkanka: „Ktoś zatruwa pomnik przyrody!”. Gmina wyjaśnia

Do naszej redakcji zgłosiła się zaniepokojona Czytelniczka, którą martwi stan jednego z drzew w miejscowości Żabce. Dokładnie chodzi o wiekowy wiąz, który jej zdaniem ktoś podtruwa i przez to drzewo usycha. Gmina jednak dementuje te informacje i wyjaśnia, że drzewo prawdopodobnie usycha ze starości.

20.06.2022 12:06    6
Ciekawa historia i piękna przyroda. Wybierz się na "Bobrówkę"
Ciekawa historia i piękna przyroda. Wybierz się na "Bobrówkę"

Jednym z przepięknych terenów leśnych, jakimi dysponuje Nadleśnictwo Parczew jest ponad trzykilometrowa ścieżka przyrodniczo-leśna „Bobrówka”. Wyposażona została w infrastrukturę, która pozwala na swobodne wędrowanie nie tylko turystom indywidualnym, ale też grupom, daje możliwość kontemplowania fauny i flory, ale również – w okolicach samego uroczyska – uprawiania sportu i rekreacji.

16.06.2022 17:00
Parczewski Krzywy Las. Osobliwość na skalę Polski
Parczewski Krzywy Las. Osobliwość na skalę Polski

Tak dziwny las do niedawna można było zobaczyć tylko w jednym miejscu w Polsce. Okazuje się, że drugi taki „Krzywy Las” znajduje się na terenie Nadleśnictwa Parczew, pomiędzy miejscowościami Sosnowica i Górki. Rosnące tu sosny mają nietypowe ugięcia i rozdwojenia, tworząc nietypowy krajobraz. Obok rosną proste sosny, co jeszcze potęguje niezwykłe wrażenie.

22.05.2022 13:45    2
Mieszkała ze szkieletem matki, teraz sama zmarła
Mieszkała ze szkieletem matki, teraz sama zmarła

Prokuratura potwierdziła, że zmarła 59-latka, której ciało znaleziono w jednym z mieszkań budynku w Małaszewiczach, to córka kobiety, której szkielet znaleziono w tym samym mieszkaniu w lipcu 2021 roku.

22.04.2022 13:40
Kolejne makabryczne odkrycie w Małaszewiczach. Zwłoki 59-latki w mieszkaniu
Kolejne makabryczne odkrycie w Małaszewiczach. Zwłoki 59-latki w mieszkaniu

W jednym z mieszkań w Małaszewiczach odnaleziono ciało kobiety. Z naszych informacji wynika, że to najprawdopodobniej 59-latka, która wcześniej mieszkała ze szkieletem swojej matki.

21.04.2022 18:30    1
Tradycje i zwyczaje wielkanocne południowego Podlasia
Tradycje i zwyczaje wielkanocne południowego Podlasia

Wielkanoc to najważniejsze święto w religii chrześcijańskiej. Wspomnienie męki i śmierci Chrystusa, a także jego zmartwychwstania i tym samym zwycięstwa nad śmiercią, które stanowią podstawę wiary. Przez wieki powstało wiele form świętowania nie tylko na świecie, ale też w Polsce. Każdy region ma charakterystyczne dla siebie tradycje, związane ze świętami wielkanocnymi. Jakie są na południowym Podlasiu?

16.04.2022 12:00    1
Mieszkaniec Chotyłowa: ktoś sieje zamęt. Czy to rosyjskie trole?
Mieszkaniec Chotyłowa: ktoś sieje zamęt. Czy to rosyjskie trole?

Nasz czytelnik z Chotyłowa jest zaskoczony i zniesmaczony ulotką, którą wrzucono mu do skrzynki pocztowej. – Straszą nas drastycznymi podwyżkami cen paliw stałych. Czy to rosyjskie trole? – pyta Ryszard Filipiuk. – To akcja marketingowa – wyjaśnia pracownica lubelskiej firmy zajmującej się sprzedażą systemów OZE Paulina Fijałkowska.

11.04.2022 15:14    1
To już 15 lat międzyrzeckiej konnej straży
To już 15 lat międzyrzeckiej konnej straży

Uczestniczyli w scenach filmu o Pratulinie, wcześniej w „Wielkiej rekonstrukcji męczeństwa Unitów Podlaskich w Drelowie”. Nawiązują do tradycji dawnych, konnych straży ochrony przyrody i tradycji kawaleryjskich, które przenieśli na grunt jeździecki. – Na co dzień jesteśmy  grupą wsparcia dla leśników, taką leśną szarżą – podkreśla Andrzej Nowak, komendant Konnej Straży Ochrony Przyrody i Tradycji im. I Pułku Strzelców Konnych z Międzyrzeca Podlaskiego.

10.04.2022 10:29    1
TYLKO U NAS: Aktywiści kontra przewoźnicy. Tak wyglada dziś granica z Białorusią
TYLKO U NAS: Aktywiści kontra przewoźnicy. Tak wyglada dziś granica z Białorusią

Protest aktywistów z Euromaidan Warszawa trwa już drugi dzień. – Jesteśmy tu, na granicy w Kukurykach po raz trzeci. Blokujemy ciężarówki, które wiozą swoje towary na teren Rosji i Białorusi - mówi liderka akcji Natalia Panchenko. Podkreśla, że ich zgromadzenie jest legalne. Bliżej terminala protestują natomiast przewoźnicy. Od aktywistów oddzielają ich policjanci.

08.04.2022 14:20    2
Gigantyczna podwyżka dla starosty! To była burzliwa sesja rady
Gigantyczna podwyżka dla starosty! To była burzliwa sesja rady

Ponad 9 tys. zł podwyżki za swoją pracę dostanie starosta łosicki Janusz Kobyliński. Teraz, zgodnie z wyliczeniami zarobi miesięcznie 19 470 zł brutto, czyli o 90 procent więcej niż dotychczas!

05.04.2022 12:47    9    24
Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"
Na peron przez błoto i kurz. "To jest skandal!"

Tymczasowe przejście, prowadzące na oddany niedawno do użytku peron na dworcu PKP w Białej Podlaskiej, w suche dni niemiłosiernie się kurzy. W deszczowe zaś zamienia się w błoto. Przejście nim, nie ubrudziwszy butów i spodni to nie lada wyczyn.

01.04.2022 07:45    1
Afera na granicy! Zatrzymano 7 celników!
Afera na granicy! Zatrzymano 7 celników!

Siedmiu celnikom w czynnej służbie oraz dwóm byłym funkcjonariuszom prokuratura zarzuca udział w procederze nieuzasadnionego zwrotu podatku VAT w ramach Tax Free. To ciąg dalszy sprawy, w której jednym z oskarżonych jest bialski księgowy Piotr D. Wczoraj prokuratura zwróciła się o tymczasowe aresztowanie wszystkich zatrzymanych osób. Sąd nie uwzględnił jednak wniosków i zastosował policyjne dozory.

31.03.2022 12:07    4    6
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”
Stefan Zemke – leśnik w mundurze zza „żelaznej granicy”

Wychował się w polskim, patriotycznym domu na wsi, ukończył prestiżową szkołę leśną. Jako leśnik pracował na Wileńszczyźnie, już w wolnej Polsce, gdzie poczuł jakim autorytetem społeczeństwo darzyło leśnika. Okres wojny to z kolei czas walki i zesłania. Najpierw walczył w Armii Andersa. Potem zasilił szeregi formującej się I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, bo tylko tą drogą mógł wrócić do kraju.

26.03.2022 15:00
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GieniekTreść komentarza: Tak tak Pani sołtys też będzie ocenionaData dodania komentarza: 04.07.2022, 23:17Źródło komentarza: KĄKOLEWNICA: Wykonanie budżetu na „tak”, gospodarowanie gminą na „nie”Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Brawa dla pani sołtys z Turowa 👏w pełni się zgadzam w wyborach i was oceniąData dodania komentarza: 04.07.2022, 22:47Źródło komentarza: KĄKOLEWNICA: Wykonanie budżetu na „tak”, gospodarowanie gminą na „nie”Autor komentarza: jolantaTreść komentarza: CZAS SIĘ ZASTANOWIĆ ! komu MY pomagamy ? wojna jest tam, na UKRAINIE .. tutaj na dobrobyt czyhają często osoby świetnie sytuowane , znające języki którzy skrzętnie wykorzystują pobyt w POLSCE ABY ..nic nie robić .. powinni PODEJMOWAĆ pracę , pomagać sobie wzajemnie w opiece nad dziećmi aby mogli pracować i żyć na własny rachunek...inaczej - POLACY odwrócą się od nichData dodania komentarza: 04.07.2022, 20:21Źródło komentarza: Polacy: Ukraińcy powinni już radzić sobie sami [SONDAŻ]Autor komentarza: ArturittoTreść komentarza: Znam tego Krzyśka wszystko to bzduryData dodania komentarza: 04.07.2022, 19:26Źródło komentarza: Dwa zagadkowe samobójstwa po krwawych obrzędach mrocznej sektyAutor komentarza: Przemek2008emali.comTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 04.07.2022, 17:00Źródło komentarza: Przytul mnie, to cię zabiję! Nowy niebezpieczny trend wśród dzieciAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: Michał, drugi przypadek deklinacji nazwy tej miejscowości brzmi: WorsówData dodania komentarza: 04.07.2022, 15:10Źródło komentarza: Wiemy kto wygrał konkurs na Gospodarstwo Roku!
Reklama