Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Czwartek, 26 maja 2022 07:04

Basen sezonowy czy całoroczny? Który wybrać?

Baseny ogrodowe od kilku lat systematycznie zyskują na popularności. Własne miejsce do kąpieli w przydomowym ogrodzie jest idealne nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych i stanowi świetną atrakcje w gorące dni. Basen ogrodowy może posłużyć do wydzielenia strefy wypoczynku, a szeroki wybór dostępnych modeli pozwoli dopasować go do swoich potrzeb. To także okazja do zadbania o swoje zdrowie - regularne wykonywanie ćwiczeń w wodzie odciąża kręgosłup i pozwala zachować dobrą sprawność organizmu.
  • 04.05.2022 09:14
  • Autor: Grupa Tipmedia
Basen sezonowy czy całoroczny? Który wybrać?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając baseny ogrodowe?

O ile decyzję o posiadaniu basenu ogrodowego można podjąć stosunkowo szybko, o tyle wybór modelu może stanowić nie lada problem. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele rodzajów - zarówno baseny całoroczne jak i sezonowe, wśród których można kupić baseny stelażowerozporowe albo dmuchane.

Wybierając basen należy więc w pierwszej kolejności odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy korzystać z niego tylko podczas ciepłych miesięcy, czy ma służyć przez cały rok. Drugą ważną kwestią jest określenie ilości osób, które równocześnie będą korzystać z basenu. Za mały basen nie będzie komfortowym miejscem odpoczynku. Trzecią kwestią jest ilość powierzchni, która zostanie przeznaczona pod infrastruktuę basenową.

Ogrodowe baseny całoroczne - praktyczne rozwiązanie dla całej rodziny

Baseny całoroczne muszą być bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne niż ich sezonowi odpowiednicy, dlatego nie każdy basen nadaje się do użytkowania przez cały rok. Aby konstrukcja bez uszczerbku przetrwała zimowe miesiące, musi być wykonana z odpowiednich materiałów. Dla basenów naziemnych najczęściej wykorzystywana jest stal w połączeniu z różnego rodzaju tworzywami lub drewnem. Konstrukcje umieszczane w gruncie są modelami wielowarstwowymi, w których główną role odgrywa ceramika.

Jakie są zalety posiadania basenu całorocznego? Przede wszystkich jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubą morsowanie. Własny akwen wodny pozwoli cieszyć się ulubionym zajęciem każdego dnia bez konieczności marnowania czasu na poszukiwania odpowiedniego miejsca do kąpieli. Basen całoroczny to także oszczędność czasu i ułatwienie ich użytkowania. Nie trzeba go składać na koniec sezonu kąpielowego i rozkładać ponownie w kolejnym roku.


 

Źródło: https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-caloroczne,c87.html

Baseny całoroczne nie są bardziej wymagające w obsłudze niż modele sezonowe. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to pozostawienie w basenie odpowiedniej ilości wody na zimę. Zapewnia ona stabilność i odporność ścian w przypadku modeli naziemnych.

Baseny stelażowe - dobry pomysł na wakacyjny odpoczynek

Baseny stelażowe dostępne są w wielu rozmiarach. Najdłuższe mogą mieć prawie 10 metrów długości. Umożliwia to nie tylko ochłodę w gorące dni, ale także zapewnia miejsce do ćwiczenia pływania. Duże modele przydadzą się nie tylko osobom, które lubią pływać, ale także licznym rodzinom oraz tym, którzy lubią różnego rodzaju spotkania towarzyskie. Własny basen w ogrodzie to okazja do organizowania imprez we własnym domu z dodatkowymi atrakcjami. Zabawy w wodzie relaksują nie tylko dzieci, ale także dorosłych. 


 

Źródło: https://s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-stelazowe,c13.html

Wygląd basenu można dopasować do swoich upodobań. Na rynku dostępne są baseny z nieckami w różnych kolorach i kształtach. Może więc pełnić nie tylko rolę użytkową, ale także wpłynąć na walory estetyczne ogrodu. 

Baseny stelażowe są mniej kosztowne niż baseny całoroczne. Decydując się na taki zakup warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Baseny ogrodowe to inwestycja na lata. Warto więc sprawdzić opinie o producencie i konkretnym modelu, by mieć pewność, że będzie mógł być długo użytkowany.

Baseny ogrodowe - atrakcja na każdą kieszeń

Baseny ogrodowe przestały być już postrzegane jako atrakcja bogaczy. Najprostsze konstrukcje dmuchane czy rozporowe są dostępne już od kilkuset złotych. Nie zapewnią takiego komfortu jak baseny stelażowe, ale pozwolą na ochłodę w gorące dni i zagwarantują miejsce zabaw dla dzieci. Jeżeli planujesz w swoim ogrodzie postawić basen, nie zapomnij o zakupie odpowiednich akcesoriów, które pozwolą na utrzymanie go w czystości. Nic tak nie odstrasza od kąpieli jak brudna woda.

--- Artykuł sponsorowany ---