Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:07
Reklama

Biała Podlaska: Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala w Białej Podlaskiej

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej trafiła kobieta z podejrzeniem niebezpiecznej choroby z Chin 2019-nCoV. Jednak placówka medyczna, w poniedziałek poinformowała, iż na jej terenie nie przebywa żadna osoba zarażona koronawirusem. - U pacjentki skierowanej przez sanepid nie występowały objawy koronawirusa, co potwierdziły szczegółowe badania – informuje rzecznik bialskiego szpitala Magdalena Us.
Biała Podlaska: Kobieta z podejrzeniem koronawirusa trafiła do szpitala w Białej Podlaskiej

Jak informuje dyrektor Lubelskiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej Irmina Nikiel, pacjentka została skierowana pod opiekę lekarską, ponieważ wskazywała na dolegliwości ze strony dróg oddechowych, a przyjechała do Polski, z terenu, na którym wystąpiły przypadki zachorowań na koronawirusa. - Jeżeli pacjentka zostanie wypisana że szpitala, Państwowy  Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białej Podlaskiej obejmie ją nadzorem epidemiologicznym czyli będzie monitorować jej stan zdrowia – mówi Irmina Nikiel dyrektor LPWIS. Podkreśla też, że mieszkańcom nic nie grozi.

Jak wyjaśnia Tadeusz Łazowski dyrektor Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ pracownicy przewieźli pacjentkę w specjalnych kombinezonach, tak by uniknąć ewentualnego zarażenia. - Kobieta została odwieziona na Oddział Zakaźny w celu obserwacji – informuje dyrektor pogotowia.

Dodaje też, że specjalne kombinezony, które niedawno nabyto będą służyć do przewożenia osób mających objawy koronawirusa,  które niedawno przebywały w Chinach.  – Oprócz kombinezonu są też: maska, okulary i ochraniacze na nogi, by odizolować kontakt z osobą chorą. Spełniają one normy i certyfikaty unijne. Takie wyposażenie mamy we wszystkich 14 ambulansach. Zakładają je wszyscy członkowie zespołu jadącego ambulansem – wyjaśnia dyrektor Łazowski.

Jak podaje rzecznik Magdalena Us, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej profilaktycznie wprowadził czynności zachowawcze w zakresie organizacji świadczeń m.in. w Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. - Wszystkie czynności przebiegają zgodnie z zasadami określonymi przez Światową Organizację Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny. Wytyczne w tym zakresie wydał również Konsultant Krajowy w dziedzinie Chorób Zakaźnych. Ponadto placówka zobligowana jest do cyklicznego sprawozdawania sytuacji w oddziałach do instytucji koordynujących działania w tym zakresie – mówi rzecznik Magdalena Us.

Wyjaśnia też, że w przypadku kiedy podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka występowania wirusa przylecą do Polski, to wszyscy lecący samolotem dostają Kartę Lokalizacyjną Pasażera, w której znajduje się prośba o podanie kontaktu i miejsca pobytu, a w samolocie będzie miała miejsce pierwsza weryfikacja, czy podróżujący ma objawy choroby np. podwyższoną temperaturę ciała. Jeśli podróżujący ma objawy i podróżuje z obszaru wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem 2019-nCoV nastąpi kontakt z lotniskową służbą zdrowia. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 4 lutego


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Stop prostactwu 05.02.2020 00:28
Komentarze na poziomie właściwym lokalizacji...

Zilbersztajn 04.02.2020 22:39
Ziobro zalatwi wszystkie wirusy!,,

Topkek 04.02.2020 18:45
Wirus w Białej? Tu psy ***mi szczekają, żaden wirus tu nie przyjdzie XD

czyt 04.02.2020 16:40
Ładne buty widziałem u Chincyka : D, nie z Chin z Radomia

Xxx 04.02.2020 14:18
Spalić na stosie babe się nie pierniczyc. Kim trzeba być, żeby przebywać na terenie skarzonym i do kraju wracać.

Abc 04.02.2020 16:32
skarzonym, to fajnie

Pati 04.02.2020 12:49
A co się będą zdradzać :)

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama