Sukces Janowa na 38. Narodowym Pokazie Koni Arabskich Czystej Krwi

Podziel się:
Oceń:
23.08.2016, 11:15

Najlepiej ocenione janowskie araby:

Albano - Czempion Polski Ogierów Starszych i Najlepszy Koń 38. Pokazu
Palatina - Czempionka Polski Klaczy Starszych
Prunella - Czempionka Polski Klaczy Młodszych
Pamina - Wiceczempionka Polski Klaczy Młodszych

- Konie z Janowa były dopieszczone, a to że są dodatkowo pobudzane przez obsługę, nie wpływa na ich stan. Araby lubią się prezentować. Zwłaszcza ogiery, to fasoniarze. Kiedy są w grupie innych koni, jeszcze bardziej się starają. Trzeba pamiętać, że są to z natury zwierzęta płochliwe, adrenalina pobudza je do ucieczki - odpowiadał lekarz weterynarii Jarosław Karcz na uwagi miłośników koni, że na ringu są przez obsługę niepokojone.

Mimo braku zaproszenia i choćby słowa o ich zasługach z ust zarówno następców oraz władz ANR i ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, byli prezesi stawili się. Wyrzucony z Michałowa Jerzy Białobok nie był zachwycony prezentacją koni na pokazie. Mogła być, w jego ocenie, lepsza.

- Jeżeli chodzi o czempionaty, to na mnie największe wrażenie zrobiła grupa klaczy. Palatina wyhodowana w Janowie wygrała zasłużenie, bo od razu było widać, że jest bezkonkurencyjna i to był jej dzień. Pochodzenie ma znakomite. Jest to klasyczna klacz arabska, którą właścicielom udało się nabyć na aukcji za niezbyt wygórowaną cenę. Był to dokonały zakup na przyszłość. Jeżeli chodzi o ogierki, to poziom był średni. Wśród ogierów starszych nie ma jednego, dwóch liderów. Zgadzam się z sędziami, że Fuerte był najlepszy. Co do systemu oceniania mam zastrzeżenia. Nie powinny się zdarzać u poszczególnych jurorów takie różnice jak do półtorej punktu za ruch czy typ arabski - tak  Białobok podsumował czempionaty.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.