Gmina Zalesie ugościła cały powiat

Podziel się:
Oceń:
30.08.2016, 09:54

Już po raz szesnasty w niedzielę 28 sierpnia odbyły się dożynki powiatu bialskiego. Tym razem ich gospodarzem była gmina Zalesie.

Oficjalną część powiatowego święta plonów rozpoczęło przekazanie chleba na ręce starosty bialskiego Mariusza Filipiuka. Tym razem zrobili to Teresa i Marek Dyczkowscy z Berezówki, bo to oni byli starostami dożynek. W programie znalazły się: msza polowa, prezentacje wieńców dożynkowych, degustacja potraw charakterystycznych dla poszczególnych gmin, występy na scenie oraz wręczenie wyróżnień i odznak.

W swoim przemówieniu starosta podziękował rolnikom za ich codzienny trud. Wspomniał też o afrykańskim pomorze świń i zapewnił, że robi wszystko, by pomóc w zapobieganiu powstania kolejnych ognisk choroby. Podziękował też wójtowi gminy Zalesie Janowi Sikorze i wszystkim zaangażowanym w organizację dożynek. Mieszkańcy całej gminy pokazali, że czują się gospodarzami uroczystości.

Podczas dożynek wręczono odznaki "Zasłużony dla Powiatu Bialskiego" oraz "Zasłużony dla Rolnictwa" najlepszym rolnikom z terenu naszego powiatu i osobom pracującym na jego rzecz. Jubileuszowy medal 70-lecia Ludowych Zespołów Sportowych w Polsce odebrał też wójt Jan Sikora.

W papierowym wydaniu "Słowa" z wtorku 30 sierpnia zobacz, kto wygrał konkursy: na najlepszy wieniec dożynkowy, na najlepsze stoisko, "Nasz chleb najlepszy" i "Piękne bo Bialskie"

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.