VII Tatarska Piątka w Studziance

start 15.07.2018 godz. 14:00
koniec 15.07.2018 godz. 18:00

Lokalizacja: Studzianka

 W ramach "Dziesiątego Spotkania z Kulturą Tatarską i Regionalną" Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka i Urząd Gminy Łomazy pod sportowym patronatem Klubu Biegacza Biała Biega organizują "VII Tatarską Piątkę".

Zawody biegowe zostaną poprzedzone dniem otwartym Muzeum Wsi Podlaskiej w Studziance, bezpłatnymi otwartymi warsztatami łucznictwa tradycyjnego oraz grą łuczniczą przy świetlicy w Studziance.W ramach wydarzenia przewidziano zwiedzanie cmentarza tatarskiego z przewodnikiem, Tatarski Turniej Rodzinny, przejażdżki konne, strzelanie z łuku, kuchnię tatarską i okolicznościową wystawę o tematyce tatarskiej oraz ekspozycję ukazującą dekadę działań mieszkańców Studzianki.

Bieg zaplanowany  na 15 lipca rozpocznie się o godz. 14.00 w Studziance. Trasę wyznaczono drogami polnymi wśród pól i zagajników, ze startem i metą przy szkole podstawowej w Studziance, gdzie do 1915 roku stał meczet.

W biegu głównym (5280 m) prawo startu mają osoby, które ukończą do dnia 15 lipca 2018 r. 14 lat. Zgłoszenia do biegu i Nordic Walking przyjmowane są elektronicznie. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej www.studzianka.pl.

jlk

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.