Międzyrzec Podlaski: Średniowieczne pieśni w mieście

start 16.03.2019 16:30
koniec 16.03.2019 19:00

Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

 Już 16 marca o godz. 16:30 w kościele pw. św. Mikołaja odbędą się "Chorały dla Templariuszy". Koncert chorałowy zorganizowany zostanie po raz szósty.  Na wydarzenie zaprasza grupa rekonstrukcyjna "Templariusze Zakonu Rycerskiego Ziemi Międzyrzeckiej". Członkowie organizacji zajmują się odtwarzaniem okresu średniowiecza, rekonstrukcją życia, zwyczajów oraz odtwarzaniem często zapomnianej historii Ziemi Międzyrzeckiej i całego naszego kraju. Prowadzą też zajęcia edukacyjne tzw. żywe lekcje historii w szkołach i przedszkolach.

W programie "Chorałów..."  znalazły się m.in. pieśni okołokrucjatowe w wykonaniu zespołu "Viatores".  Po koncercie odbędzie się msza żałobna  o godz. 17.00. Po mszy rozpocznie się koncert chóru "Jerycho". Jest to grupa muzyczna śpiewu białego ze wspaniałym repertuarem pieśni liturgicznych, chorałowych okresu średniowiecza i nie tylko. Zakończeniem będzie teatr ognia na placu za kościołem.

(pc

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.