Spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem

start 12.12.2019 17:00
koniec 12.12.2019 19:00

Lokalizacja: Biała Podlaska, Warszawska 12a

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich pasjonatów kolekcjonerstwa i miłośników regionu na wyjątkowe spotkanie z Andrzejem Olichwirukiem „Biała Podlaska w moich zbiorach”.  

Andrzej Olichwiruk jest bialczaninem, absolwentem LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, emerytowanym żołnierzem zawodowym, a także zaprzyjaźnionym z biblioteką, wieloletnim czytelnikiem. Jego pasją życiową stało się kolekcjonerstwo, stąd jest aktywnym członkiem Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera, zrzeszającego nie tylko miłośników sztuki, ale też zbieraczy znaczków pocztowych, monet, banknotów, militariów, odznaczeń i innych przedmiotów, którzy często zgromadzili już pokaźne kolekcje.

Podczas spotkania w bibliotece Andrzej Olichwiruk opowie o części swoich zbiorów związanych z rodzinnym miastem. Są to różnego typu materiały: dokumenty archiwalne, zdjęcia, pocztówki, odznaki, itp. Będzie to niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się jak powstawała kolekcja, której elementy są szczególnie cenne dla kolekcjonera oraz jakie historie się z nimi wiążą. Część zbiorów będzie można zobaczyć także na wystawie zatytułowanej „Biała Podlaska w moich zbiorach. Z kolekcji Andrzeja Olichwiruka” zorganizowanej przez kolekcjonera i Dział Wiedzy o Regionie, a prezentowanej na parterze biblioteki w okresie grudzień 2019 – styczeń 2020.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, o godz. 17.00 w Dziale Wiedzy o Regionie MBP przy ul. Warszawskiej 12a.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.