Koncert ZPiT Podlasie "Taneczne pejzaże"

start 19.06.2021 17:00
koniec 19.06.2021 18:30

Lokalizacja: Biała Podlaska, Regionalny Ośrodek Badań i Rozwoju AWF

W nadchodzącą sobotę odbędzie się pierwszy po dłuższej przerwie koncert Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną m.in. utwory z najnowszej płyty grupy pt. "Zagrajże muzyko". Dla naszych Czytelników mamy też konkurs, w którym do wygrania są dwa egzemplarze krążka.

Najbliższe widowisko taneczno-muzyczne pt. „Taneczne pejzaże” Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie odbędzie się już 19 czerwca o godz. 17:00 w auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju AWF. - W końcu wracamy do koncertów w pełnym wymiarze po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Zaprezentujemy muzyczne podróże poprzez różne regiony Polski m.in. tańce rzeszowskie czy tańce Lachów Sądeckich. Absolwenci zatańczą jedną z najstarszych choreografii zespołu, ułożoną jeszcze przez panie Alicję Haszczak i Emmę Cieślińską.  Zaprezentujemy też bardziej współczesne układy m.in. "Lubelsko-podlaskie palindromy". Po raz pierwszy przedstawimy widowisko taneczno-muzyczne "Alegorie kurpiowskie o miodobraniu".  To będzie absolutna premiera - opowiada Marcin Bochenek, kierownik artystyczny i wiceprezes ZPiT Podlasie. 

W przerwach pomiędzy występami, pokazana zostanie w formie prezentacji i filmów, działalność zespołu w ostatnim pięcioleciu, a więc m.in. wyjazdy na zagraniczne festiwale czy fragmenty koncertów. Ciekawym elementem będzie z pewnością nagrany wcześniej lektorat Pawła Bukrewicza, prezentera Teleexpressu i obecnego prezesa Stowarzyszenia Lektorów Rzeczypospolitej Polskiej.

Zespół przygotował pulę wejściówek dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Każdy, kto chciałby zasiąść na widowni, może się zgłosić bezpośrednio w siedzibie grupy przy ul. Akademickiej 2 lub poprzez profil facebookowy ZPiT Podlasie. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązuje zasada, kto pierwszy ten lepszy.  Organizatorzy przygotowali też transmisję na żywo online.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.