Bialskopodlaskie Święto Miodu

start 01.08.2021 11:00
koniec 01.08.2021 23:00

Lokalizacja: Kobylany

1 sierpnia czeka nas impreza, podczas której nie zabraknie tego, "co misie lubią najbardziej". Miód, bo o nim mowa, zagości na stoiskach, wystawionych przez pszczelarzy z całego regionu. Nie zabraknie też degustacji lokalnych przysmaków, atrakcji dla dzieci oraz akcji na rzecz ekologii. Wydarzenie patronatem medialnych objęło Słowo Podlasia. 

Bialskopodlaskie Święto Miodu odbędzie się po raz drugi. Rozpocznie je o godz. 11:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach msza św. w intencji pszczelarzy. Następnie na terenie rekreacyjnym przy kąpielisku w Kobylanach o godz. 12:30 odbędzie się oficjalne otwarcie wydarzenia. Pół godziny później, bo o godz. 13:00 nastąpi wręczenie medali i odznaczeń Związki Pszczelarzy. Od godz. 14:00 przewidziano konkursy o tematyce pszczelarskiej z nagrodami. Od godz. 15:00 przyjdzie czas na koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentuje się zespół Macierz. O godz. 15:30 wystąpi Klub Seniora "Złoty Wiek", o godz. 16:00 zespół Łobaczewianki, o godz. 17:00 zespół Dobrynianki, o godz. 18:00 Power Beat, o godz. 19:30 grupa Capitan Folk. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie zespół disco-polo Shantel. 

W międzyczasie uczestnicy będą mogli skorzystać też z innych atrakcji, przygotowanych przez organizatorów. Będą to pokazy sprzętu pszczelarskiego, degustacja miodów i potraw regionalnych, stoiska z rękodziełem. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z animatorem, poskakać na dmuchańcach. Przygotowana zostanie też strefa gastronomiczna. Kto jeszcze tego nie zrobił, będzie mógł spisać w Narodowym Spisie Powszechnym.

Święto miodu to impreza, która ma na celu promowanie pszczelich produktów prosto z lokalnych pasiek. Ważnymi, poruszanymi tego dnia tematami będzie rola pszczoły miodnej w środowisku, a także zwrócenie uwagi jakim zagrożeniem dla pszczół jest używanie przez rolników nieodpowiednich środków chemicznych, w nieodpowiednim czasie. Podczas festiwalu będzie można włączyć się w akcję "jestem eko". Przekazując 5 zużytych baterii otrzymamy 2 sadzonki roślinki.

Organizatorami święta są m.in. Gminne Centrum Kultury w Kobylanach, Gmina Terespol oraz Związek Pszczelarzy Podlasie.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.