Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 8 maja 2024 01:29

Szybkie pożyczki – gdzie ich szukać?

Z szybkich pożyczek korzystają obecnie tysiące Polaków, którzy chcą sfinansować różnego rodzaju potrzeby konsumpcyjne, ale nie mają własnych środków. Pożyczki dostępne online, prywatne, dla zadłużonych – gdzie szukać ofert, które spełnią nasze oczekiwania? Na co należy zwrócić uwagę, żeby pożyczka była bezpieczna? Sprawdziliśmy to. Szybkie pożyczki – charakterystyka
  • 10.02.2020 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Szybkie pożyczki – gdzie ich szukać?

Pożyczki online dostępne na FinansowymSupermarkecie to, w przeciwieństwie do kredytów bankowych, rozwiązania finansowe regulowane przez przepisy Kodeksu cywilnego, dlatego zdecydowanie mniej restrykcyjne, jeśli chodzi o wymagania i formalności. Pożyczki nie muszą być nawet obciążone kosztami – to od stron zależy, na jakie warunki się umówią. Obecnie po szybkie pożyczki można sięgnąć bez wychodzenia z domu – wystarczy komputer z dostępem do internetu. Sektor pożyczek pozabankowych i prywatnych oferuje wiele atrakcyjnych rozwiązań, które pozwalają na sfinansowanie bieżących potrzeb, jak i różnych celów konsumpcyjnych – zakupu samochodu, wyjazdu na wakacje czy kupna sprzętu elektronicznego. Pożyczkodawca nie wymaga przy tym żadnych faktur ani innych dokumentów na potwierdzenie tego, na co środki zostały przeznaczone. Na korzyść takich ofert przemawiają również nieskomplikowane formalności.

 

Na polskim rynku pożyczki online oferuje obecnie kilkadziesiąt podmiotów, które kuszą niskim oprocentowaniem, uproszczonymi procedurami, możliwością zaciągnięcia zobowiązania przez osoby zadłużone czy bez stałego źródła dochodu. Na rynku dostępne są również pożyczki online bez weryfikacji. W tym wypadku pożyczkodawca nie sprawdza potencjalnego klienta pod względem jego historii kredytowej – nie weryfikuje baz dłużników czy danych Biura Informacji Kredytowej (BIK), w zamian żąda natomiast przedstawienia dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci ruchomości (samochodu) lub nieruchomości (mieszkania).

 

Szybkie pożyczki na dowolny cel – gdzie ich szukać?

Ulotki firm oferujących błyskawiczne pożyczki można także znaleźć praktycznie wszędzie – w skrzynkach na listy, na ulicach, w sklepach i nie tylko. Podmioty z sektora pozabankowego bardzo intensywnie się ogłaszają i w ten sposób docierają do potencjalnych klientów. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu podany na ulotce, a konsultant przedstawi wszystkie procedury i powie, w jaki sposób można otrzymać dodatkowe środki. Atrakcyjne oferty można też znaleźć w internecie – chodzi tu zarówno o pożyczki pozabankowe, jak i prywatne, czyli oferowane przez osoby fizyczne. Można szukać bezpośrednio na stronach firm parabankowych, jak również wertować serwisy oferujące pożyczki społecznościowe. Na propozycje mogą liczyć również osoby zadłużone, a także te, którym zależy na tym, żeby pożyczkodawca nie wymagał stałego źródła dochodu – są to najczęściej klienci zatrudnieni w tzw. szarej strefie.

 

Szybkie pożyczki – kto z nich korzysta?

Z reguły są to osoby, którym bardzo zależy na czasie – pilne potrzebują środków np. na naprawę samochodu, który służy im do pracy lub remont mieszkania, w którym pękła rura. Takie sytuacje wymagają błyskawicznego działania i chyba żaden klient nie ma wtedy czasu na stanie w kolejkach w banku, szukanie zaświadczeń i dodatkowych dokumentów, które są wymagane przy wnioskach o kredyt. O szybką pożyczkę starają się również osoby, które mają już na swoim koncie kilka zobowiązań i przez to nie mogą uzyskać kredytu w banku. Firmy z sektora pozabankowego często oferują takim klientom korzystne rozwiązania.

 

Zweryfikuj ofertę pożyczki

Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, sprawdź dokładnie wszystkie warunki i oceń, czy zobowiązanie nie będzie się wiązać z nadmiernymi kosztami. Najlepiej zweryfikować wszystkie czynniki, które składają się na ostateczny koszt pożyczki:

  • ·       oprocentowanie,
  • ·       dodatkowe ubezpieczenie,
  • ·       marże,
  • ·       prowizje

i nie tylko. Żeby uzyskać najpełniejszy obraz kosztów, warto sprawdzić RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Należy także zweryfikować sam podmiot udzielający pożyczki – dane firmy, adres, NIP, wysokość kapitału zakładowego. Jeśli firma pożyczkowa nie przedstawia żadnych danych kontaktowych, to może oznaczać, że ma coś do ukrycia i nie jest do końca uczciwa.

--- Artykuł sponsorowany ---