Biała Podlaska: Szpital na plusie, ale bez premii

  • 03.07.2020, 08:30
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Szpital na plusie, ale bez premii
209 tys. zł zysku wypracował bialski szpital w 2019 roku. Rada społeczna szpitala nie przyznała jednak premii dyrektorowi placówki za pracę w poprzednim roku. – Dyrektor Adam Chodziński był temu przeciwny – mówi przewodniczący rady społecznej Dariusz Stefaniuk. Premii od zysku nie otrzymali również pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Ubiegły rok szpital bialski zamknął dodatnim wynikiem finansowym, choć wydatki były znaczne i jak zaznaczają dyrektor WSzS, Adam Chodziński i przewodniczący rady społecznej Dariusz Stefaniuk, rok 2019 nie był dla szpitala łatwy. O 10 mln zł wzrosła kwota wydatkowana na wynagrodzenia pracowników w porównaniu z rokiem 2018. Ponad 40 mln zł placówka wydała na inwestycje. Mimo tego udało się uzyskać dodatni wynik finansowy.

– Jednostka jest świetnie zarządzana. Jak widać można wydać 10 mln zł więcej na wynagrodzenia i przeprowadzić wielomilionowe inwestycje, a mimo tego mieć zysk – mówi przewodniczący rady społecznej szpitala.

200 tys. zł to może nie jest spektakularna kwota, ale jak zaznaczył Dariusz Stefaniuk, szpital nie jest od zarabiania pieniędzy, ale ma leczyć ludzi i tak zarządzać finansami, by nie generować strat, które byłyby obciążeniem dla jednostki prowadzącej placówkę, czyli w tym przypadku urzędu marszałkowskiego.

Rada społeczna szpitala przyjmując sprawozdanie o wyniku finansowym placówki w 2019 roku mogła przyznać dyrektorowi premię roczną. Tak się jednak nie stało. – Dyrektor Chodziński jeszcze przez radą zasygnalizował mi, żeby o taką premię dla niego nie wnioskować. Uznał, że chce być oceniony za całoroczną pracę w charakterze dyrektora szpitala – wyjaśnia Stefaniuk.

Adam Chodziński dyrektorem placówki został w listopadzie 2019 roku. Od końca września 2019 pełnił obowiązki dyrektora, a wcześniej przez kilka miesięcy był jego pierwszym zastępcą dyrektora. Pracę w szpitalu rozpoczął jako doradca dyrektora na początku 2019 roku. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 30 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lekarz
lekarz 03.07.2020, 10:03
Szpital nie ma zarabiać tylko leczyć.

Pozostałe