Biała Podlaska: Będzie nowy tomograf w szpitalu

  • 08.07.2020, 18:44
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Będzie nowy tomograf w szpitalu
Na początku tygodnia zarząd województwa zdecydował zwiększyć o 4,2 mln zł kwotę na dofinansowane projektów związanych z ochroną zdrowia. Dzięki temu zakupiony zostanie tomograf komputerowy dla szpitala w Białej Podlaskiej oraz 18 respiratorów, które trafią łącznie do 6 szpitali na terenie województwa.

Liderem projektu, którego łączna wartość to 207 mln zł, jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej. Pieniądze pochodzą z dotacji Regionalnego Programu Operacyjnego WL. Dzięki zwiększeniu kwoty bazowej o ponad 4 mln zł bialska lecznica wzbogaci się o tomograf. Urządzenie wyeliminuje konieczność transportu pacjentów wymagających badania, z SOR do pracowni tomografii komputerowej. 

Poza tym w ramach walki z koronawirusem do placówek trafi kolejna partia respiratorów. Osiemnaście urządzeń zostanie podzielonych między szpitale wojewódzkie w Białej Podlaskiej, Chełmie, Lublinie i Zamościu. 

Stosowny aneks do umowy, zwiększający pulę środków dla szpitali podpisali w poniedziałek, 6 lipca marszałek Jarosław Stawiarski i Adam Chodziński, dyrektor WSzS, lidera projektu z RPO, mającego na celi poprawić efektywność działalności wojewódzkich podmiotów leczniczych.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe