Gmina Podedwórze: Przejrzą bioodpady 

  • 26.07.2020, 10:22
  • (TWA)
Gmina Podedwórze: Przejrzą bioodpady 
Mieszkańcy zainteresowani rabatem za kompostowanie odpadów bio muszą się liczyć z kontrolą.

Od lipca na terenie działania Międzygminnego Związku Celowego we Włodawie obowiązuje system segregacji na co najmniej cztery frakcje. Podniesiono też opłatę z 13 do 18 zł miesięcznie za osobę w rodzinie. Ci, którzy zdecydują się na kompostowanie odpadów bio będą płacili o 2 zł mniej za każdą osobę (16 zł miesięcznie). Przykładowa pięcioosobowa rodzina zaoszczędzi 10 zł w skali miesiąca. 

Dlatego zainteresowanie tą metodą zagospodarowania odpadów zielonych jest bardzo duże. - Odbieramy mnóstwo telefonów w tej sprawie. Wnioski o zadeklarowanie kompostowania tej frakcji będą dostępne od 1 sierpnia – mówi Józef Steć, szef MZC. Samo jednak złożenie deklaracji i uzyskanie zniżki opłaty to nie wszystko. Każdy, kto chce kompostować odpady bio będzie bowiem  zaopatrzyć się w kompostownik.

Pojemnik na kompost nie musi mieć atestu. Może być on kupiony w sklepie, albo zrobiony przez właściciela posesji, ale nic z niego nie może przedostawać się do gruntu i to, co się w nim znajduje nie może szkodzić sąsiadowi. - Ustawodawca zobowiązał nas również do tego, abyśmy kontrolowali, czy ci, którzy zadeklarowali kompostowanie frakcji bio, wywiązują się z tego obowiązku właściwie – wyjaśnia Steć.

(TWA)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe