Powiat radzyński: Sanepid nie odpowiedział na prośbę szkół. Zaczynają stacjonarnie

  • 02.09.2020, 14:45
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Sanepid nie odpowiedział na prośbę szkół. Zaczynają stacjonarnie
Dwie szkoły ponadpodstawowe z terenu powiatu radzyńskiego zwróciły się na piśmie do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z wnioskiem o zaopiniowanie nauczana hybrydowego. Do końca ubiegłego tygodnia odpowiedź nie przyszła, wiec uczniowie rozpoczynają naukę stacjonarnie.

- Pismo skierowane do inspektora powiatowego PSSE w Radzyniu Podlaskim, podpisane przez panie dyrektor I LO w Radzyniu Podlaskim i ZSP, wpłynęło również do wiadomości zarządu powiatu. Dyrektorzy prosili o zaopiniowanie rozpoczęcia nauki w tych szkołach w systemie hybrydowym, czyli pierwsze klasy uczyłyby się stacjonarnie, a pozostałe w trybie zdalnym. Niestety, do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi – informował podczas sesji rady powiatu, 28 sierpnia, przewodniczący Robert Mazurek.

– W związku z tym szkoły rozpoczną rok szkolny w sposób tradycyjny. Moim zdaniem opinia sanepidu byłaby negatywna, gdyż powiat radzyński znajduje się w strefie zielonej.

Dzieci więcej, klasy liczniejsze
Rok szkolny w placówkach prowadzonych przez powiat zaczyna się więc nauką w systemie stacjonarnym. Dyrektorki chwaliły się przed radnymi, że w tym roku do szkół przyszło więcej uczniów, niż z nich odeszło. – I to wszystko bez specjalnej promocji -  zauważył przewodniczący komisji oświaty w radzie powiatu, Zbigniew Smółko. – Jesteśmy w samym środku niżu demograficznego, a do naszych szkół przychodzi więcej uczniów niż w latach poprzednich. To znaczy, że cieszą się dobrą opinią, czego należy pogratulować dyrektorom i kadrze – mówił przewodniczący, zwracając uwagę, że przy większym naborze liczba klas nie wzrosła. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 1 września

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Z przodu gwiazda, z tyłu gwiazda to jest jazda
Z przodu gwiazda, z tyłu gwiazda to jest jazda 03.09.2020, 10:05
Sanepid zamknęły, 2 osoby zarażone, czego się spodziewać? 😒

Pozostałe