Gmina Podedwórze: Wójt wzięła sprawy w swoje ręce

  • 23.09.2020, 15:02
  • Tomasz Wachulski
Gmina Podedwórze: Wójt wzięła sprawy w swoje ręce
Po naszej publikacji miejscowy samorząd włączył się w pomoc Owsianikom. Urzędnicy ustalają jakie sprawy spadkowe w blokach w Nowych Mostach zostały już przeprowadzone, a które trzeba doprowadzić do końca. Tylko jeśli uda się je uregulować małżonkowie uzyskają zgodę na wykonanie przyłącza gazowego. O wyjaśnienia w tej sprawie wystąpiono też do sądu. 

Historię małżonków opisywaliśmy kilka tygodni temu. Mieszkają w starym popegeerowskim bloku. Ponad dwadzieścia lat temu wykupili mieszkanie na własność. Lokatorzy wszystkich bloków też tak uczynili. Nie założyli jednak żadnej wspólnoty mieszkaniowej, bo stwierdzili że nie stać ich na utrzymywanie stanowisk związanych z administracją. Wszyscy rządzą, ale każdy sam inwestuje we własne cztery kąty.

Czytaj także: Chcieli tylko ułatwić sobie życie

Małżonkowie: Pelagia i Marian chcieli zamienić stary piec centralnego ogrzewania na gazowy. Byłoby czysto i ekologicznie. Poza tym schorowana kobieta nie musiałaby schodzić z drugiego piętra do piwnicy, w czym nie może jej pomóc poruszający się na wózku inwalidzkim mąż. Barierą nie do przejścia okazało się prawo. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 22 września

Tomasz Wachulski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe