Międzyrzec Podlaski: Kilkaset osób wzięło udział w proteście

  • 28.10.2020, 22:16
  • Paulina Chodyka
Międzyrzec Podlaski: Kilkaset osób wzięło udział w proteście
Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego w środowy wieczór wyszli na ulicę, by pokazać swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji oraz polityce obecnego rządu. W strajku uczestniczyło kilkaset osób, które niosły ze sobą banery i plakaty z hasłami przeciwko rządzącej partii.

Mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego dołączyli w środę, 28 października, do protestujących od kilku dni rodaków. Na ulice wyszło kilkaset osób, które sprzeciwiają się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego oraz polityce obecnego rządu. Lokalna społeczność ruszyła ulicami miasta, głośno skandując i niosąc ze sobą banery i plakaty m.in. z antyrządowymi hasłami oraz wyrażającymi sprzeciw wobec orzeczenia TK. Protestujących wspierał burmistrz Zbigniew Kot z żoną Wiolettą, którzy także ruszyli z tłumem. Obyło się bez interwencji policji, która zabezpieczała pochód. 

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Słowa Podlasia, z 3 listopada

Paulina Chodyka

Zdjęcia (40)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zadowolona
zadowolona 03.11.2020, 15:09
Skoro tak zaciekle walczą o zabijanie ,to trudni,niech się mordują nawzajem.
Dzieci tych protestujących niedługo zawalczą o eutanazję dla rodziców,bo np. nie zechce im się opiekować rodzicami .Brawo,likwidujcie się wzajemnie. nie będzie przeludnienia na świecie. Super.Jeszcze wprowadźcie do kraju muzułmanów,to też pare łbów poleci,jeszcze luźniej się zrobi.Brawo!!
Arek
Arek 02.11.2020, 09:45
Największa odpowiedzialność burmistrza,ale czego się nie robi w imię partyjnych interesów,kosztem życia i zdrowia głównie starszych osób,ale nie tylko!!! Powinien mieć za to postawione zarzuty!!!
Fff
Fff 31.10.2020, 01:01
Widać tu ogromną odpowiedzialność burmistrza który wie co się dzieje z naszym szpitalem .
Polak
Polak 30.10.2020, 21:39
Średnia wieku 15 lat, no jak w takim wieku zajdzie się w ciążę to przyda się prawo do aborcji, bo kiedy się wyszaleć na imprezach jak nie w tym wieku. Żenada, a burmistrz skompromitował się
Obserwator
Obserwator 30.10.2020, 20:31
udział i poparcie przez burmistrza dla tego typu zgromadzenia i przemarszu w dobie pandemii jest przejawem braku odpowiedzialności i troski o zdrowie i życie mieszkańców miasta. W mieście jest 125 aktywnych przypadków i prawie 400 osób w kwarantannie. Ciekawe czy wziął to pan burmistrz pod uwagę i czy był / jest świadomy ewentualnych konsekwencji w najbliższych tygodniach...
ANTrYKOT
ANTrYKOT 30.10.2020, 12:08
Dzieciarnia po zdalnym nauczaniu... w sumie nieprzemyślana zabawa w dorosłość kończy się aborcją czyli dalszy brak myślenia..... Kot to platformers więc czego można się po nim spodziewać ? he he tego damego co po tych dzieciakach - BRAKU MYŚLENIA tylko zabawa....
olik
olik 30.10.2020, 11:11
Szanowni mieszkańcy. Jeszcze nie dawno tłumnie głosowaliście za PIS-em, gotowi nawet życie oddać za Kaczyńskiego i jego prz...pasów a teraz protestujecie ? "Zostaliście zdradzeni o świcie" ? A może nareszcie poszliście po rozum?
Anonimowy
Anonimowy 29.10.2020, 21:18
To jest strajk przeciw decyzji Trybunału Konsytucyjnego czy podstawówki by oddali im gimnazjum?
Grabarz
Grabarz 29.10.2020, 19:36
Za tydzień będą efekty kolorowych jarmarków dla plebsu.
Ricky Ticky
Ricky Ticky 29.10.2020, 19:30
BRAWO!!!!! Nie wiele razy błem dumny że pochodzę z Międzyrzec. Brawo młodzi nie dajcie się stłamsić infułatom i ich sługusom!!!
Rtec
Rtec 29.10.2020, 17:17
Super, dzieki!
XYZ
XYZ 29.10.2020, 12:08
Widzę, że wiele ludzi myli pojęcia! Walczymy o prawo wyboru, o swoją wolność, nie o zabijanie!
Młodzież?! A kto miał iść?! To właśnie w młodzieży siła! To im się odbiera prawa! Młodzież dorośnie! A brak praw ma pozostać?
I prędzej dziecko z gwałtu będzie u młodej osoby niż Pani po 40 ;)
Janek
Janek 29.10.2020, 02:33
Dzieciarnia na wieczornych zajeciach...
Swietna dokumentacja zdjeciowa- minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek jednak nie klamie...
Vitekko
Vitekko 29.10.2020, 17:19
Garnek nie klamie, garnek lze jak pis
arteodos
arteodos 29.10.2020, 09:55
A co chciałeś zobaczyć, 40-letnie panie? im aborcja już nie w głowie, bardziej boją się eutanazji. Ta dzieciarnia za parę lat dorośnie i problem będzie ich dotyczył. Nie jestem za aborcją ale dopuszczam ją w wyjątkowych przypadkach. Poza tym Polska to katolicki kraj i 90% Polaków to katolicy.V przykazanie mówi jasno nie zabijaj - jak się czuje kobieta która musi w swoim sumieniu podjąć tą drastyczną decyzje i z tym żyć? Kościół i tak z wiary zrobił biznes a teraz jeszcze chce być sędzią najwyższym.
blue blue
blue blue 29.10.2020, 19:27
Jaki Katolicki bo większość jest ochrzczona??? A ile katolików teraz chodzi do kościała, a ile kradnie a ile cudzołoży jak tylko się da??itd itp To jest te 90% czystego katolicyzmu. Poldska nie jest karajem wyznaniowym jescze!!!!!
jaa
jaa 29.10.2020, 10:57
Mądrze piszesz .
Murzyn niebinarny
Murzyn niebinarny 28.10.2020, 22:38
Mieszkańcy, czy dzieci, które nie poszły do szkoły ?
Mr. T
Mr. T 29.10.2020, 01:37
A w jakiej to niby szkole widziales zajecia o g. 19 wieczorem? Jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to lepiej sie nie odzywaj, bo tak tylko rozwiales wszelkie watpliwosci i wyszedles na glupka.
Murzyn niebinarny
Murzyn niebinarny 29.10.2020, 07:44
Murzyn ( co prawda niebinarny ), ale jednak Murzyn zadaje proste pytanie, a Pan ( Mr.T ) na kogo wychodzi ? Nie tylko na głupka, ale i na rasistę.
P.S. Gdy jest zdalne nauczanie, to jasne że nie poszły do szkoły, a moje pytanie wcale nie dotyczyło tego czy dzieci poszły do szkoły, czytaj ze zrozumieniem...

Pozostałe