Biała Podlaska: Na wyścigi do obwodnicy

  • 18.12.2020, 08:28
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Na wyścigi do obwodnicy Budowa wschodniej obwodnicy Białej Podlaskiej jest ujęta w planie rozwoju sieci dróg wojewódzkich Województwa Lubelskiego na lata 2012-2020 w załączniku nr 2 pn. „Zadania inwestycyjne planowane do realizacji w perspektywie do roku 2030"
Z końcem listopada parlamentarzyści PiS poinformowali, że lobbują u marszałka województwa w sprawie budowy wschodniej obwodnicy miasta. W sprawie sfinansowania inicjatywy poprawkę do budżetu państwa na przyszły rok złożył też poseł Koalicji Obywatelskiej. Prezydent miasta pisze nam o wspólnym lobbowaniu na rzecz przedsięwzięcia z wojskiem, a Lubelski Urząd Marszałkowski przypomina, że temat obwodnicy wschodniej pojawia się na agendzie województwa od 2016 roku.

Poseł Dariusz Stefaniuk poinformował z końcem listopada, że wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim lobbują u marszałka województwa w sprawie obwodnicy wschodniej miasta. - To jedna z najważniejszych inwestycji nie tylko dla Białej Podlaskiej ale całego regionu. Jej priorytet wzrasta z powodu powstającej jednostki wojskowej. Obwodnica wschodnia Białej Podlaskiej to realne i jedyne rozwiązanie, które wyprowadza ruch ciężarowy z miasta, a także pozwala na szybką komunikację dla wszystkich którzy mieszkają po jego południowej części – zapewnia Dariusz Stefaniuk i wspomina. - Jest to projekt, który składałem w poprzedniej kadencji będąc prezydentem Białej Podlaskiej, wtedy koalicja PO-PSL była głucha na nasze apele.

Na wyścigi
Obwodnica wschodnia stała się z dnia na dzień racją stanu lokalnych polityków. Kilka dni wcześniej bowiem poseł Riad Haidar (KO) poinformował, że złożył poprawkę do budżetu państwa na przyszły rok, w sprawie obwodnicy właśnie. Postulował o zabezpieczenie 150 mln zł na budowę objazdu od miejscowości Lisy do al. Solidarności, argumentując to potrzebą zapewnienia komunikacji dla garnizonu 18. Dywizji Zmechanizowanej, który powstaje na terenach po byłym lotnisku. Poprawki do przyszłorocznego budżetu, 26 listopada były głosowane na posiedzeniu sejmowej komisji finansów. Propozycja posła Riada Haidara nie znalazła uznania jej członków. (...)

Prezydent Michał Litwiniuk w przytaczanych przez media wypowiedziach zaznacza również, że w sierpniu tego roku miasto złożyło w sprawie obwodnicy wniosek do Krajowego Planu Odbudowy. Tymczasem jak informuje nas rzecznik marszałka: - Sprawa dotycząca budowy obwodnicy Białej Podlaskiej była przedmiotem zainteresowania Województwa Lubelskiego już od 2016 roku – wyjaśnia Remigiusz Małecki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 15 grudnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Cyklista
Cyklista 18.12.2020, 10:55
Prezydencie, może ścieżkę rowerową zamiast obwodnicy wybuduj!
Bartosz
Bartosz 19.12.2020, 16:19
No pewnie, sciezka rowerowa ważniejsza niż obwodnica która odciąży miasto od ruchu samochodów, ułatwi komunikacje dla przedsiębiorców 🤦🏼‍♂️

Pozostałe