Region: Ruszyła poradnia dla osób po Covid-19

  • 05.01.2021, 09:31
  • Anna Chodyka
Region: Ruszyła poradnia dla osób po Covid-19 Adam Trochimiuk
Trwają szczepienia medyków oraz osób pracujących w służbie ochrony zdrowia. W poniedziałek do bialskiego szpitala dotarła kolejna dostawa szczepionek przeciw koronawirusowi – 300 sztuk. Dotychczas na szczepienia zapisało się 702 pracowników szpitala oraz 654 osoby z innych podmiotów leczniczych. Dodatkowo przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej uruchomiono poradnię zdrowia dla osób, które przebyły Covid-19 i po chorobie odczuwają problemy zdrowotne.

Jak informuje Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej do szczepień zgłosiło się 702 pracowników szpitala oraz 654 osoby z innych podmiotów leczniczych (stan na 04.01.2021, godz. 10.00). W szpitalu zatrudnionych jest ponad 1500 osób.

- Pierwszy etap został zakończony - zrealizowano 300 szczepień. Nie mamy informacji o jakichkolwiek komplikacjach. Pierwszego dnia zaszczepiono 130 osób, drugiego – 150, zaś ostatniego - 20. Zgłoszenia na szczepienia zostały przedłużone do 14 stycznia tego roku. W poniedziałek do bialskiego szpitala dotarła kolejna partia szczepionek – 300 sztuk. Zaraz po dostawie – ok. godz. 13.00 rozpoczął się drugi etap szczepień. Kwalifikacja lekarska pacjentów oraz szczepienie odbywa się w trzech punktach zlokalizowanych na terenie szpitala – informuje rzecznik Magdalena Us. Dodaje, że w obszarze Covid-19 WSzS w Białej Podlaskiej hospitalizowane są 94 osoby z wynikiem pozytywnym w kierunku Covid-19. W obszarze jest 157 łóżek, w tym 11 łóżek respiratorowych. Siedem osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem. - Bialski szpital wychodzi naprzeciw osobom, które przechorowały Covid-19. Została uruchomiona poradnia dedykowana pacjentom po przebytym Covid-19. Z jej działalności będą mogły skorzystać osoby, które po chorobie nadal odczuwają problemy zdrowotne. Świadczeń udzielać będą lekarze pulmonolodzy bialskiego szpitala – mówi Magdalena Us.

Pomogą dotrzeć na szczepienia

Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek szczepionkę przeciw koronawirusowi 21 grudnia 2020 roku. To szczepionka opracowana przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Pierwsze szczepienia odbyły się 27 grudnia, a od 28 grudnia rozpoczęła się szeroka dystrybucja szczepionki. Wówczas do Polski dotarło 300 tys. dawek.  "Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych" – czytamy na ww.gov.pl. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia, z 5 stycznia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 11.01.2021, 13:34
Kiedy PrzychodnieOZ zaczną działać? Nigdy nie było państwowej promocji prywatnych szczepionek na grypę, notabene nieskutecznych od zawsze. Tyle, że teraz nie da się skorzystać z LEKARZA normalnie. Zwłaszcza chorzy , starsi, niekomunikatywni - to jest PRZESTTĘPSTWO
Dr Chałs
Dr Chałs 11.01.2021, 18:29
Po co komu POZety? Grunt, że właścicielom POZ ryczałt za gotowość wypłacają z NFZta ba bieżąco.

Pozostałe