Powiat łosicki: Nie było naruszeń zakazów antycovidowych

  • 06.02.2021, 08:06
  • Joanna Gąska
Powiat łosicki: Nie było naruszeń zakazów antycovidowych
Od początku roku sanepid skontrolował 15 obiektów żywienia zbiorowego oraz 2 hotele. Z raportu wynika, że przedsiębiorcy stosują się do wymaganych obostrzeń. 

Spośród 17 podmiotów gospodarczych aż 11 pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łosicach odwiedzili wspólnie z funkcjonariuszami policji. W trakcie kontroli nie stwierdzono naruszeń zakazów antycovidowych. Jednocześnie służby ostrzegają przed nieprzestrzeganiem obostrzeń.

- Osoby, które łamią przepisy, muszą być przygotowane na konsekwencje. Kontrole mogą skończyć się nie tylko pouczeniem i przestrogą, ale także karą w wysokości nawet 30 tys. zł – czytamy w komunikacie PSSE. 

- Rozumiemy ogromną determinację i niejednokrotnie rozpacz przedsiębiorców wynikające z utrzymujących się obostrzeń i zakazów uruchomienia działalności – mówi dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz, Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. –  Trzeba jednak zrozumieć, że wprowadzone ograniczenia pomagają  zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Naszym celem nie jest karanie i nękanie przedsiębiorców grzywnami czy mandatami. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym wydaniu Słowa Podlasia, z 2 lutego

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe