Złoty medal pomimo kontuzji!

  • 23.02.2021, 10:44
  • (AK)
Złoty medal pomimo kontuzji! Adam Trochimiuk
W lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Polski seniorów i w kategorii wiekowej do lat 23 w Toruniu walczyli między innymi reprezentanci AZS AWF Biała Podlaska. Zdobywając medale w kategorii młodzieżowej.

Wśród mężczyzn rywalizację seniorów w skoku w dal wygrał Mateusz Różański z AZS PWSZ Tarnów z wynikiem 7,68 m, a nasz Piotr Tarkowski był czwarty – 7,48 m. Ten rezultat podopieczny trenera Tadeusza Makaruka uzyskał już w swojej pierwszej próbie. Zawodnik AZS AWF Biała Podlaska musiał niestety zakończyć zawody już po drugiej próbie z powodu urazu. Ale uzyskany wynik pozwolił mu na wygranie klasyfikacji w kategorii wiekowej U-23 i zdobycie złotego medalu! – Już wcześniej zmagałem się z kontuzją i z urazem pojechałem na mistrzostwa Polski, nastawiony na jeden skok. Udało mi się zdobyć złoto „młodzieżówki” – mówi Piotr Tarkowski.  

Drugi z naszych skoczków w dal, Damian Czarnocki, zajął dziewiąte miejsce w rywalizacji seniorów z wynikiem 6,97, a w kategorii U-23 zajął trzecią lokatę. W konkursie skoku w dal pań Katarzyna Bargielska zajęła z kolei dziesiąte miejsce z wynikiem 5,83 m, w klasyfikacji U-23 zawodniczka AZS AWF Biała Podlaska zajęła czwartą lokatę. W trójskoku Bartosz Leszczuk był ósmy, osiągając rezultat 14,67 m, w kategorii U-23 zajmując trzecie miejsce.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia.

 

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
old
old 23.02.2021, 20:30
Brawo Piotr ! , a w kategorii seniorów srebrny medal M.P. w siedmioboju zdobył Rafał Horbowicz, aż prosi się ( ten sukces ) o udokumentowanie na ,,słowopodlasia. pl ,, .
abc
abc 24.02.2021, 08:02
O Horbowiczu jest w gazecie.

Pozostałe