Biała Podlaska: PSW najlepsza w Polsce

  • 29.06.2021, 09:00
  • Anna Chodyka
Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II zajęła I miejsce w rankingu…
Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II zajęła I miejsce w rankingu Perspektyw 2021. Uroczyste podsumowanie rankingu odbyło się w Warszawie, a w Białej Podlaskiej miała miejsce konferencja z tej okazji. Ranking w tym roku obejmował 20 publicznych uczelni specjalizujących się w kształceniu na poziomie praktycznym.

 - PSW od 2013 roku zajmuje miejsca na podium, w tym już po raz czwarty jest na pierwszym miejscu – przypomina rektor prof. Jerzy Nitychoruk. Dodaje, że ranking Perspektywy 2021 uwzględnia wszystkie szkoły wyższe z grupy publicznych uczelni zawodowych (bez tych z uprawnieniami doktorskimi), które miały minimum dwa roczniki absolwentów oraz łącznie studiuje w nich minimum 200 studentów.

- Ranking uczelni między innymi uwzględnia potencjał naukowy i efektywność naukową uczelni, wysoki poziom dydaktyki i umiędzynarodowienia, współpracę z biznesem i rynkiem pracy. Ze względu na transparentną metodologię oraz szeroki zestaw kryteriów i wskaźników, ranking Perspektyw jest szeroko znany na świecie – zaznacza rektor.

Ważna współpraca z gospodarką

Wyjaśnia też, że w tym roku metodologia rankingu obejmowała takie wskaźniki jak: prestiż - 10 proc., absolwenci na rynku pracy – 30 proc., siła naukowa – 15 proc., potencjał dydaktyczny -25 proc., współpraca z gospodarką -13 proc. i umiędzynarodowienie – 7 proc. - Kapituła rankingu i analitycy „Perspektyw” dołożyli wszelkich starań, aby wyniki rankingu adresowanego do kandydatów na studia, zostały opublikowane przed rozdaniem świadectw dojrzałości, co ułatwi abiturientom dokonanie wyboru studiów, dostarczy wiarygodnych informacji oraz pomoże w przemyślanym wyborze uczelni i kierunku studiów. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oferuje 18 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich, jednolitych i uzupełniających studiów magisterskich. W ofercie na najbliższy rok akademicki można znaleźć studia stacjonarne, niestacjonarne, podyplomowe oraz studia w języku angielskim – przypomina prof. Jerzy Nitychoruk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 29 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe