Gmina Kąkolewnica: Byli dyrektorzy skarżą się na szefową

  • 23.08.2021, 08:49
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Byli dyrektorzy skarżą się na szefową fot. UG Kąkolewnica
Do rady gminy wpłynęły skargi dwóch były dyrektorów Zespołu Oświatowego w Kąkolewnicy. Skarżą się na obecną dyrektorkę, wytykając to, jak rozpisała im godziny w arkuszu organizacyjnym szkoły na nadchodzący rok szkolny. Za skargą w jednym przypadku poszedł już pozew do sądu pracy. Radni nie uznali skarg byłych dyrektorów za zasadne.

Witold Lipski i Iwona Sadło, bo o nich chodzi, w maju tego roku złożyli w gminie skargi na działanie Iwony Chmielewskiej, wówczas pełniącej obowiązki dyrektora ZO w Kąkolewnicy, a obecnie już po konkursie, dyrektora tej placówki. Skargi skierowane zostały zresztą również do kuratorium oświaty.

Za mało godzin

Witold Lipski to były dyrektor ZO. Funkcję tę pełnił od września 2015 roku. Wówczas zarządzeniem wójta stanowisko objął na rok, później po przeprowadzonym konkursie utrzymał je przez kolejne cztery lata. Teraz jest nauczycielem w prowadzonej przez siebie wcześniej placówce. Złożył skargę na swoją nową szefową, bo jego zdaniem wymiar godzin, jaki zaplanowała mu w arkuszu organizacyjnym na nadchodzący rok szkolny, jest za mała. – Pan Lipski ma tyle godzin, ile wynika z jego umowy o pracę. Jednak on twierdzi, że powinien mieć więcej, więc wniósł skargę – informuje nas Iwona Chmielewska, przyznając, że gdy Lipski był dyrektorem korzystał z przywileju ilości godzin wynikających z całego etatu. – Tak zresztą przygotował arkusz organizacyjny na miniony rok, w którym obowiązki dyrektora pełniłam już ja. Ponieważ stanowisko powierzono mi już po zatwierdzeniu arkusza, pan Lipski pracował tak, jak sam rozpisał. Teraz jednak przygotowałam arkusz w oparciu o to, co nauczyciel Lipski ma w umowie o pracę – wyjaśnia dyrektor Chmielewska. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 17 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Q
Q 23.08.2021, 21:10
„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnie uczyniliście”.

I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego :)

Pozostałe