MIĘDZYRZEC PODLASKI: Mural ku czci generała Sikorskiego

  • 23.09.2021, 09:21
  • Anna Ostapiuk
MIĘDZYRZEC PODLASKI: Mural ku czci generała Sikorskiego Anna Ostapiuk
Na jednej ze ścian gmachu międzyrzeckiego liceum powstaje ogromny mural poświęcony patronowi szkoły. Artyści pracują w zdumiewającym tempie.

Mural poświęcony patronowi Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim był cichym marzeniem dyrektora, ale jak sam wyjaśnia, do tej pory trudno było na ten cel wygospodarować fundusze. Sytuacja zmieniła się, kiedy jedno z zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw nieoczekiwanie wystąpiło z propozycją zrealizowania takiego przedsięwzięcia.

Tym sposobem na jednej ze ścian budynku powstaje pokrywające całą jej powierzchnię malowidło, za które odpowiada kilku absolwentów ASP przybyłych z różnych zakątków kraju. – W momencie, gdy zgłosił się pan, który chciał sfinansować powstanie muralu, przyjąłem jego propozycję z największą przyjemnością. Firma, którą do tego zatrudnił, wykonała kilka projektów, z których wspólnie wybraliśmy ten obecnie realizowany – wyjaśnia dyrektor LO Artur Grzyb. Mural będzie przedstawiał sylwetkę Władysława Sikorskiego w mundurze generalskim na tle szarży ułańskiej z czasów II wojny światowej oraz skały Gibraltaru i spadającego przed nią samolotu, którym podróżował. Znajda tam się też treści biograficzne, loga szkoły oraz fundatora przedsięwzięcia, który na razie pozostaje anonimowy. Uroczyste odsłonięcie wizerunku generała, którego imię szkoła nosi od 38 lat, zaplanowano 1 października.

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lotny Ptak
Lotny Ptak 24.09.2021, 05:34
Ja bym sie nie zdziwił jak by to zafundował Jan B. czego sie nie robi dla reklamy kiełbasy nie zdziwił tez bym sie jak by pół sciany było reklamą owo tej anonimowej firmy Pozer który udaje Świetego

Pozostałe