Biała Podlaska: Z historii i przepisów najlepsi emeryci

  • 22.10.2021, 08:36
  • (el)
Biała Podlaska: Z historii i przepisów najlepsi emeryci fot. Archiwum
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, Koło Emerytów i Rencistów oraz Grupa Rekonstrukcyjna "Bialska Drogówka 1960- 1990" zorganizowały Samochodową Wycieczkę Rajdową "Nasza Historia". 

W kolejnej imprezie dla zmotoryzowanych uczestniczyło 7 wieloosobowych załóg startujących co 5 minut. Opisana w dokumentacji trasa liczyła 40-kilometrów. Przed startem załogi odpowiadały na 10 pytań z przepisów ruchu drogowego. Podczas przejazdu należało odnaleźć 15 obiektów turystyczno-historycznych oraz udzielić odpowiedzi na pytania.

Przejazd obejmował określony limit czasowy. Uczestnicy odpowiadali jeszcze na dodatkowe pytania z trasy i z pomocy przedmedycznej. - Wszystkie załogi dojechały do mety przed wyznaczonym czasem. Zwyciężyła załoga bialskich emerytów i rencistów policyjnych z najmniejszą ilością punktów karnych. Oficjalne podsumowanie imprezy odbyło się w ośrodku rekreacyjnym WOD-KAK - informuje Zdzisław Kozłowski, komandor rajdu. 

Kierowcy trzech pierwszych ekip otrzymali okolicznościowe puchary prezesa koła SEiRP w Białej Podlaskiej i drobne upominki a pozostali pamiątkowe dyplomy. Spotkanie zakończono koszyczkową imprezą integracyjną. Zdaniem biorących udział w wydarzeniu najtrudniejsze było pytanie o błąd, który popełnił twórca herbu Białej Podlaskiej ustawionego za ogrodzeniem kościelnym na skrzyżowaniu ul. Zamkowej z ul. Warszawską. 

(el)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
czyt
czyt 24.10.2021, 10:36
Komunistyczni, partyjni piloci, także się nudzą i marzą o docenieniu ich. Głupiec mógł siedzieć cicho, a postanowił opowiedzieć "o Platonie".
pseudo-milicjant
pseudo-milicjant 22.10.2021, 17:39
Grupa Rekonstrukcyjna "Bialska Drogówka 1960- 1990"? Kurczaki zaraz powstanie grupa rekonstrukcyjna UB, a może SS. Może watro poczytać Sienkiewicza i skupić się na słowach Zagłoby dotyczących Oleum, a jeśli tego Oleum jest za mało to może lepiej zająć się płynem co owo Oleum do góry unosi, choć osobiście nie pochwalam i nie lubię tych trunków to jednak wolałbym je od udziału w tego typu grupach rekonstrukcyjnych.

Pozostałe