Biała Podlaska: Oszustwo na policjanta. 82-latka straciła kilkanaście tysięcy

  • 12.01.2022, 11:09
  • red.
Biała Podlaska: Oszustwo na policjanta. 82-latka straciła kilkanaście… fot. pixabay.com/poglądowe
Oszuści, podający się za policjantkę i prokuratora, nakłonili 82-letnią kobietę, by wypłaciła z banku swoje oszczędności i pozostawiła je w jednej z donic na terenie Białej Podlaskiej. Niestety seniorka pieniędzy już nie odzyskała.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 11 stycznia. Około godziny 12:00 82-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej odebrała telefon od kobiety, podającej się za policjantkę. Nieznajoma twierdziła, że prowadzi akcję, rozpracowującą grupę przestępczą, która wykrada dane z banku, w którym kobieta posiada konto. Rzekoma policjantka, dodała też, że sprawcy wykradli dane z dowodu osobistego pokrzywdzonej, co miało to pozwolić im na wypłatę pieniędzy i zaciągniecie kredytu na bialczankę. By temu zapobiec, poleciała 82-latce wypłacić swoje oszczędności, by pomóc policji i prokuraturze w akcji.

Kobieta początkowo wahała się nad propozycją, jednak i na to oszuści znaleźli sposób. Polecili, by starsza pani zadzwoniła na numer 997 i upewniła się, że rzeczywiście rozmawia z policjantką. Niestety oszuści przekierowali połączenie i po rzekomym potwierdzeniu danych nieznajomej rozmowę, kontynuował mężczyzna, podający się za prokuratora. To on polecił, by pokrzywdzona udała się do banku i wypłaciła posiadaną gotówkę. 

Niestety 82-latka postąpiła zgodnie z wytycznymi oszusta, który polecił, by kopertę z pieniędzmi zostawiła w betonowej donicy, znajdującej się w bramie jednej z kamienic na terenie miasta. W wyniku zdarzenia kobieta straciła 18 tysięcy złotych. Teraz oszusta szukają bialscy policjanci.

- Policja nigdy telefonicznie nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach i nigdy nie prosi o przekazanie informacji o miejscu gromadzenia pieniędzy, ilości kont czy wysokość zgromadzonych środków. Nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie ani też nie prosi o zaangażowanie naszych pieniędzy do jakiejkolwiek akcji! Apelujemy również do bliskich osób starszych - porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy, by nie paść ofiarą oszusta - podkreśla kom.  Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jamja
Jamja 13.01.2022, 18:27
Głupich nie sieją
Nitron
Nitron 13.01.2022, 11:55
Dlaczego szuje żerujące na starych ludziach nie są inwigilowane Pegasusem?
Agent Molder
Agent Molder 13.01.2022, 08:35
Przecierz to oczewiste że przestępcy mają wtyki w bankach i wi~dzą kto ile ma kasy na kącie i ile ma lat
Kasia
Kasia 12.01.2022, 23:10
Szkoda słów :-( Czy ci biedni starzy ludzie nie mają nikogo bliskiego, żeby zapytać, poradzić się ? A poza tym skąd ci ludzie mają tyle kasy ? Biedni emeryci :-(
qqw
qqw 13.01.2022, 21:03
Kilkanaście tysięcy nie da się z emerytury odłożyć przez kilka lat? Na pewno się da, jeśli nie trwoni się pieniędzy, nie zażywa się drogich leków i nie żyje rozrzutnie.
Ho$$
Ho$$ 14.01.2022, 13:50
Szczególnie z emerytury 1.022 złote można odłożyć kilka tysięcy rocznie, nie płacąc żadnych rachunków z uwagi na sponsorowany przez Skarb Państwa pobyt w szpitalu dla obłąkanych...

Pozostałe