Biała Podlaska: Technicy pokazali co mają najlepsze

  • 27.10.2017, 10:05 (aktualizacja 27.10.2017, 13:56)
  • Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku
Biała Podlaska: Technicy pokazali co mają najlepsze

Ponad 300 uczniów wzięło udział w organizowanym w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 Dniu Technika. Gimnazjaliści dowiedzieli się więcej o kierunkach i uczestniczyli w konkursach.

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury gościł ponad 300 uczniów trzecich klas gimnazjalnych z terenu miasta oraz gimnazjum z Cicibora Dużego.

– Dzień Technika to przede wszystkim prezentacja kierunków kształcenia, przygotowana przez nauczycieli i uczniów. Szkoła oferuje szeroką gamę zawodów – informuje Iwona Kuzawińska z ZSZ nr 2. Wśród promowanych zawodów były m.in.: technik mechatronik, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik przemysłu mody, technik mechanik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej czy technik budownictwa.

Dyrektor szkoły Ryszard Dołęga podkreśla, że wszystkie kierunki kształcenia oferowane przez szkołę to efekt zapotrzebowania zgłaszanego przez pracodawców, co daje większe możliwości podjęcia przez nich pracy zawodowej. – Uwzględnianie nowych technologii i postępu technicznego w procesie kształcenia to elementy niezbędne w funkcjonowaniu nowoczesnej szkoły – uważa szef placówki.

Dzień Technika to jednak nie tylko prezentacja szkoły, ale także konkursy, występy artystyczne uczniów, pokazy umiejętności akrobatycznych, zręcznościowych i tanecznych.

(jd)

Słowo Podlasia | Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe